Tartışılan 'Mehmet' ilk sınavı geçti

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

A Milli Takım’ımızın Lüksemburg ile yaptığı maçta alınan skordan çok oynanan futbol ve takıma kazandırılan yeni isimler konuşuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özellikle Türk vatandaşlığına geçtikten sonra Milli Takım'a seçilmesi tartışma konusu olan Mehmet Aurelio'nun ortaya koyduğu Futbol otoritelerce beğeni topladı. Aurelio gibi ilk kez A Milli olan Arda Turan'ın başarılı futbolu da gelecek adına umut verici bir gelişme olarak değerlendirilirken, Fatih Terim'in bu konudaki tercihleri alkış aldı. Diğer iki genç isim Can ve Gökhan Zan'ın oyunun genelindeki performansları da olumlu not alan bir diğer gelişme oldu. Gençlik aşısı tutan Milli Takım'da son maç baz alındığında görülen en büyük sıkıntı ise gol yollarındaki şanssızlık olarak dikkat çekti.

Teknik Direktör Fatih Terim, Lüksemburg maçının genelinde oynanan oyundan memnun olduğunu söyledi. Skorda farka ulaşamadıklarını; ama oyunda büyük üstünlük kurduklarını ifade eden Terim, “Malta maçı öncesi Lüksemburg takımını hazırlık maçı için seçmemiz doğru bir tercihtir. Malta maçı da aynen böyle olacak. Bu açıdan Lüksemburg karşılaşması bizim için önemli bir sınav oldu.'' dedi.

Lüksemburg karşısında hızlı hücuma kalktıklarını belirten tecrübeli teknik adam, “Hücumlarımız oldukça hızlıydı. Özellikle ilk yarı iyi geçti. İkinci yarıda oyunu daha hızlandırdık. Daha iyi pozisyonlara girdik. Golü bulmada biraz şanssızdık. Kanatları çift taraflı kullandık. Yalnız bizim için 2 farklı skor kilit noktadır. Katı defansı aşmak kolay değil.” diye konuştu. Orhan, Aurelio ve Arda gibi oyuncuların ilk kez bir arada oynadıklarına dikkati çeken Terim, oyuncularının ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunu ve özellikle de Yıldıray'ı çok beğendiğini kaydetti.

A Milliler yurda döndü

Lüksemburg ile deplasmanda yaptığı özel maçı 1-0 kazanan A Milli Futbol Takımı, dün yurda döndü. Kaptan Hakan Şükür merak edilen konuların başındaki Aurelio konusunda, “Aurelio gerçekten başarılı bir oyun ortaya koydu. Kendisi Türk vatandaşlığına geçti, artık bizden biri. Bunun için desteğe ihtiyacı yok.” dedi. Türk vatandaşı olan yabancı oyuncuların artabileceğinin vurgulanması üzerine Hakan, “Fatih hocamızın dediği gibi, 15 değil 115 de olsa fark etmez. Hep beraber Türk Milli Takımı'nın başarısı için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Türk vatandaşı olduktan sonra Milli Takım’a seçilen Aurelio, Ay-Yıldızlı forma altında oynadığı ilk maçında Lüksemburg karşısında-ki futboluyla beğeni topladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious