Tartışmada silah çekildi: 1 ölü, 2 yaralı

Tartışmada silah çekildi: 1 ölü, 2 yaralı.8208
  • Giriş : 10.03.2008 / 18:10:00

Dün silahlı kavgada 2 kişinin öldüğü Afyon'da Çay ilçesinde üvey kardeşler arasında çıkan sözlü taciz tartışmasında 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Çay ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde Hikmet Karateke'nin (40) nikahsız 3 eşinden olan 3 çocuk arasında taciz suçlamasından dolayı kavga çıktı. Karateke'nin ikinci nikahsız eşinden olan kızı Gamze Üstün (20) ile ilk nikahsız eşinden olan Kemal Akçara (16) arasında sözlü taciz iddiasıyla başlayan kavgaya diğer kardeşler de karıştı. Karateke'nin son nikahsız eşinden olan oğlu Hasan Ali T. (12) üvey ablası Gamze Üstün'ü korumak için ruhsatsız av tüfeğiyle ateş etti. Hasan Ali T.'nin tüfeğinden çıkan kurşunlar üvey abisi Kemal Akçara, üvey ablası Nuray Akçara (23) ve Nuray Akçara'nın nikahsız eşi Aytekin Akdoğan'ı (22) yaralandı.

Üvey ablasına sözlü tacizde bulunan üvey abisi Kemal Akçara'yı, tek kırma av tüfeği ile yaralayan Hasan Ali T., üzerine gelen üvey ablası Nuray Akçara ve Nuray Akçara'nın nikahsız eşi Aytekin Akdoğan'ı da yaraladı. Olay anında dağılan saçmalar, Hasan Ali T.'nin korumak istediği üvey ablası Gamze Üstün'de isabet etti. Hayati tehlikesi bulunmayan Nuray Akçara ile Gamze Üstün'ün tedavisi Çay Devlet Hastanesi'nde yapıldı. Ağır yaralı Kemal Akçara ile Aytekin Akdoğan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer (ANS) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Kemal Akçara tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aytekin Akdoğan'ın ise hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Zanlı Hasan Ali T. ile baba Hikmet Karateke ve Gamze Üstün gözaltına alındı. Hasan Ali T. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılırken, Hikmet Karateke ile Gamze Üstün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious