Taşkın 2 can aldı

Taşkın 2 can aldı.19292
  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Giresun'da aşırı yağış ve dere taşkınları 2 kişinin canına mal oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Giresun Valiliği'nden yapılan açıklamada, dün saat 10.30 sularından itibaren yağan aşırı yağmur Keşap ilçesi Yolağzı Deresi'nin taşmasına ve dere kenarında yaşayan vatandaşlara büyük korku verdi.

Dere taşması esnasında 2 kilometre mesafede bulunan aracı ile seyir halinde olan Halil Pınar(48) ile eşi Gülsen Pınar araçların sel sularına kapılması sonucu boğularak hayatını kaybetti.

Bugün itibariyle de Giresun'u etkisi altına alan sağanak yağışlar etkinliğini devam ettiriyor. Keşap- Espiye ilçeleri arasında Gülburnu mevkiinde heyelan nedeniyle sahil yolu bir saat süre kadar trafiğe kapandı.

Yapılan çalışmalar neticesinde saat 14.35'ten itibaren yol kontrollü olarak ulaşıma açıldığı kaydedildi. Ayrıca Espiye ve Yağlıdere ilçe merkezlerinde bazı ev ve iş yerlerinin giriş ve zemin katlarını da su bastığı bildirildi.

Yağış nedeniyle oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı Giresun Valiliği başta olmak üzere tüm yetkili birimlerin hazır halde bekletildikleri öğrenildi. Ayrıca gün boyunca belediyeler tarafından dere taşkınları nedeniyle her hangi bir olumsuz durumun yaşanmaması için anonslar vasıtasıyla vatandaşları uyararak dere kenarlarına yaklaşmamaları istendi.

Diğer yandan aşırı yağışlar nedeniyle ve elektrik direklerinde meydana gelen hasarlar nedeniyle Yağlıdere, Espiye, Çanakçı ilçelerine elektrik verilemediği aktarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious