Taşlı sopalı mahalle kavgası

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Adana'da, evlerine gelen misafirin aracını soydukları iddia edilen Cono aşireti ile sokak sakinleri arasında taşlı sopalı kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay Ulubatlı Hasan Mahallesi 88. ve 89. sokaklarda meydana geldi. Otomobiliyle Kahramanmaraş'tan gelen Muhammet Taştan, evi 88. sokakta bulunan Burhan Koç'a misafir oldu. Evin önüne park edilen ve içerisinde konfeksiyon eşyalarının bulunduğu araç, belirlenemeyen kiyi ya da kişilerce soyuldu. Burhan Koç ve yakınları, 89. Sokak'ta ikamet eden Cono aşireti mensubu aileden şüphelenip evlerine giderek misafirlerine karşı mahcup olduklarını söyleyip, alınan eşyaların geri verilmesini istedi. İddiaları kabul etmeyen Conolarla Koç ailesi arasında tartışma başladı. Tartışma kısa sürede taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Bu arada Conolar pompalı tüfek ve tabanca ile Koç ailesinin üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonunda Burhan Koç, Aytekin Koç, Fehim Koç, Siya Ahmet Koç ve Yusuf Koç, hafif şekilde yaralandı. Yaralılar kendi imkanları ile Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kavgada bir polis otosunun camı atılan taş nedeniyle kırıldı.

Kavgayı duyan Koç ailesi ve mahalle sakinleri kısa sürede toplanarak 89. Sokak'ta bulunan Cono aşireti mensuplarına saldırmak istedi. Olay yerine gelen Çevik Kuvvet ve çok sayıda polis vatandaşları sakinleştirmek için uzun süre uğraştı. Conolerin sürekli sorun çıkardığını ileri süren sokak sakinleri, Türk bayrağı açarak "Conolar defolsun" şeklinde sloganlar attı. Conolara önlem alınmadığını savunan halk ile dağılmalarını isteyen polis arasında tartışma yaşandı. Evlerine dağılmak istemeyen grup, polisin suçluları bulacakları sözü vermesi üzerine evlerine dağıldı.

Bu arada olay yerinde yapılan aramada 26 adet pompalı tüfek kartuşu ve 2 adet 7.65 çapında boş kovan bululdu. Polis, panzer desteği ile Cono aşireti mensuplarının bulunduğu 89. Sokak'ta ve çevresinde arama yaptı. Kimsenin bulunmaması üzerine polis, bölgede ekip bırakarak olay yerinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious