Tatbikat alanında bomba dehşeti

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

İZMİR'in Doğanbey Köyü yakınlarındaki askeri tatbikat alanında atına binen 17 yaşındaki Eren Kayacık'ın merakı faciayla bitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eline aldığı konserve büyüklüğündeki metal parçasının patlamasıyla Eren Kayacık'ın üç parmağı ve bir gözü parçalandı.

Olay yerinde baygınlık geçiren talihsiz genç, başından ayrılmayan atının kendisini uyandırmasıyla yakındaki köye giderek ölümden döndü.

Olay, geçen pazartesi saat 16.00 sıralarında Doğanbey Köyü yakınlarındaki askeri tatbikat alanında meydana geldi. Çiftçilik yapan Eren Kayacık, atıyla tatbikat alanında otlayan keçi ve koyunlarını kontrol etmek için dolaşmaya başladı. Düz alanda atını dört nala koşturarak eğlenen Kayacık, bu sırada yarısı toprak yüzeyinde duran sarı renkli parlak bir metal parçası gördü.

ATI KURTARDI

Atından inen Eren Kayacık'ın merak ederek eline aldığı konserve kutusu büyüklüğündeki metal parçasını kısa süre sonra büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın etkisiyle elleri ve yüzü kanlar içinde kalan Kayacık, baygınlık geçirdi. Yerde bir süre yatan Kayacık, başından biran olsun ayrılmayan atının başıyla kendisini iterek uyandırmasıyla kendisine geldi.

Elerinin ve yüzünün kanlar içinde kaldığını gören Eren Kayacık, hemen atına binerek 2 kilometre ilerideki köylerine giderek vatandaşlardan yardım istedi. İkinci kez baygınlık geçiren talihsiz genç, sağlık ocağındaki ilk müdahalenin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne sevkedildi.

PARMAKLARI VE GÖZÜ PARÇALANDI

Acil servisteki kontrollerinde sol elinin üç parmağıyla, sağ gözünün parçalandığı belirlenen Eren Kayacık, Plastik Cerrahi servisine yatırıldı. Yaşadığı şoktan uzun süre kurtulamayan Eren Kayacık, güçlükle yapabildiği konuşmasında dehşet anını, “Atımım üzerindeyken yerde sarı bir metal gördüm. Kaset çalarların motoru şeklindeki metali elime aldığım anda bir sıcaklık hissettim, ardından büyük bir gürültüyle patladı. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Daha sonra büyük bir acıyla kendime geldim. Şimdi parmaklarımın ve bir gözümün olmaması en büyük üzüntüm” dedi.

Eren Kayacık'ın başından biran olsun ayrılmayan annesi Lütfiye kayacık ise, “Yaşaması mucize, şimdi acımızı unutum, onun yaşamasının sevincini yaşıyoruz” dedi. Olaydan sonra jandarmanın soruşturma başlattığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious