Tatbikat gerçeğini aratmadı

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Erzincan Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet ekiplerinin yaptığı toplumsal olaylara müdahale tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çevik Kuvvet biriminde görevli polis memurlarının, toplumsal olaylara müdahale etme şekilleri ve polislerin sürekli hazır halde bulunmaları noktasında yıl içerisinde düzenlenen tatbikatların bir yenisi Terzibaba Futbol sahalarında yapıldı. Erzincan Polis Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin de katıldığı tatbikatta, her iki tarafta rollerini gereği gibi yapınca, tatbikat gerçeğini aratmadı.

Çevik Kuvvet polislerinin toplumsal olaylara müdahaleye her zaman hazır bulunması ve Polis Meslek Yüksekokulu'nda öğrenim gören öğrencilerin aldıkları eğitim programı kapsamında ve ilk görev yerlerine bir çoğunun çevik kuvvet polisi olarak gitmeleri nedeniyle yıl içerisinde bu şekilde tatbikatlar gerçekleştiriliyor. Çevik Kuvvet biriminde görevli 45 polis memuru ve Polis Meslek Yüksekokulu'nda eğitim alan 28 polis adayının katıldığı tatbikatta, panzer kullanılarak göstericilerin üzerine göz yaşartıcı gaz bombası atıldı.

Polis Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin gösterici olarak rol aldığı tatbikatta, slogan atan ve lastik yakan gruba dağılmaları yönünde uyarı yapıldı. Uyarıyı dikkate almayan göstericiler, çevik kuvvet polislerine taşla saldırarak, kalkanlara tekme attı. Panzerin su sıkarak dağıtmaya çalıştığı göstericiler daha sonra çembere alınarak teker teker gözaltına alınıp, ekip otosuna bindirildi. Çevik kuvvet ekipleri tarafından atılan göz yaşartıcı gaz bombaları, gösterici rolünde ki polis adaylarını etkilerken, bir çoğu tatbikat bölgesinde kaçarak bir kenarda kendilerine gelmeye çalıştı. Yapılan tatbikat daha sonra başarı ile tamamlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious