Tatbikatı gerçek sanan yaşlı, ağladı

Tatbikatı gerçek sanan yaşlı, ağladı.11852
  • Giriş : 28.02.2008 / 18:57:00

Okuldaki yangın tatbikat alanına sonradan gelen bir vatandaş, yerde sedye üzerinde yatan çocukları görünce olayın gerçek olduğunu zannederek hüngür hüngür ağlamaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ardahan'ın Posof ilçesinde Halitpaşa Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Sivil Savunma Kulübü öğretmen ve öğrencileri 28 Şubat Sivil Savunma Günü'nde 'Yangın Söndürme ve Yangından Personel Takviyesi' adlı bir tatbikat gerçekleştirdi. Gerçeğini aratmayan yangın tatbikatını çevredeki vatandaşlar büyük ilgi ile izledi. Ambulans, polis aracı ve itfaiye ekiplerinin katılımıyla daha gerçekçi bir havaya bürünen tatbikat alanına sonradan gelen Niyazi Çınar (66) isimli vatandaş yerde sedye üzerinde yatan çocukları görünce olayın gerçek olduğunu zannederek hüngür hüngür ağlamaya başladı. Çınar, "Yavrular yandı, okul yandı" diye feryat etti. 4 gün önceki şehit cenazesinden etkilenen yaşlı vatandaş gerçeği anladığında ise, "Okul önündeki dumanı görünce bana felaketi anımsattı. Allah devletimize zeval vermesin, düşmanlara fırsat vermesin." diye konuştu.

Halitpaşa Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Sivil Savunma Kolu Başkanı Azem Erbaş ise, tatbikatla ilgili olarak şunları söyledi: "Okul olarak 28 Şubat Sivil Savunma Günü'nde sivil savunma kulübü öğretmenleri ve öğrencileri olarak haftanın amacını ve önemini anlatmak bakımından bakanlığımızın müfredatına uygun olarak yangın söndürme ve yangından personel takviyesi adı altında bir tatbikat düzenledik. Bu tatbikatımızı yaparken İlçe jandarma Bölük Komutanlığı, Posof Devlet Hastanesi, Posof Emniyet Amirliği bize çok destekte bulundu. Kendilerine teşekkür ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious