Tatbikatta etten duvar örüldü

Tatbikatta etten duvar örüldü.16459
  • Giriş : 13.10.2008 / 14:47:00
  • Güncelleme : 13.10.2008 / 15:16:52

1'i sivil 5 polis memurunun şehit eden teröristlere büyük güvenlik önlemleri içinde tatbikat yaptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'da, 8 Ekim'de bir polis servisine düzenlenen ve 4'ü polis, 1'i sivil memur 5 kişinin şehit olmasına 18 kişinin yaralanmasına yol açan olay ile ilgili soruşturma sürürken, poliste gözaltında bulunan 8 kişiden 7'si mahkemeye çıkarıldı.

Diyarbakır Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, mahkemeye çıkarılan zanlılardan 3'ünün bizzat eyleme katıldıkları belirtildi.

Diyarbakır Emniyet müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 8 Ekim 2008 günü Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu hizmetinde kullanılan servis otobüsüne yönelik bombalı ve silahlı saldırıda 4 güvenlik görevlisiyle bir teknisyen yardımcısının şehit olduğu, 18 güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtilerek, olay yeri ve çevrede yapılan araştırmalar sonucunda 2 adet kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 9 adet uzun namlulu silah şarjörü, 5 adet el bombası, 1 adet el yapımı bomba, 120 adet dolu fişek ile 136 adet boş kovan ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Eylemi gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensuplarının tespiti ve yakalanmalarına yönelik olarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen istihbari, teknik kriminal çalışmalar ile vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar doğrultusunda 9 Ekim günü yapılan operasyonlar neticesinde aralarında eyleme bizzat katıldıkları, silah kullandıkları ve el bombası attıkları tespit edilen 3 şahıs ile bu şahıslara yardım ve yataklık yaptıkları değerlendirilen 5 kişi olmak üzere toplam 8 kişi yakalanmıştır. Şahısların ikamet ve üzerlerinde yapılan aramalarda 2 adet el telsizi, 1 adet dizüstü bilgisayar, cep telefonları, sim kartlar ve hafıza kartları, çok sayıda yasak yayın ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Yakalanan şahıslar 13 Ekim 2008 günü adli mercilere sevk edilmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*