Tatil beldelerinden dönen seçmenler yolları kilitledi

Tatil beldelerinden dönen seçmenler yolları kilitledi.19382
  • Giriş : 21.07.2007 / 09:05:00

Yarın yapılacak genel seçim için tatil beldelerinden kent merkezlerine dönen seçmenler yolları kilitledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özellikle İstanbul girişinde uzun konvoylar oluştu. Mahmutbey ve Çamlıca gişelerinde uzun süre çile çeken vatandaşlar yine de şikayetçi değildi. Gişe kuyruğunda konuştuğumuz seçmenler, “Tatilimize ara verip yola koyulduk. Oy kullanmak vatandaşlık görevimiz. Bunu yerine getirmek için çile çekmeye razıyız” dedi.

Karayolları nöbette

Karayolları da önlemleri artırdı. Mevcut personele takviye yaptıklarını söyleyen Karayolları Bölge Müdürlüğü Bakım Baş Müdürü Ömer Baylar, “İl genelinde çalışan personel sayımızı 360’tan 530’a çıkardık. Bu takviye ile trafiğin kontrolü, yol denetimi, yol güvenliği ve kazaya müdahale konularında karayollarımız daha etkin bir konuma geldi. Günün 24 saati hizmete açık olması düşüncesiyle ani müdahale ekipleri ve otoyol güvenliği konusunda alabileceğimiz başka önlemler konusunda da çalışıyoruz. Fatih Sultan Mehmet köprüsünde yoğunluğa bağlı olarak paralı gişe sayısını beşten sekize çıkarmamız da ek önlemler arasında” dedi.

İzmir’de dönüş telaşı

İzmir’in sahil beldelerinde tatil yapan seçmenler de, oy kullanacakları kentlere dönmeye başladı. Dönüş trafiği İzmir Otogarı’nı hareketlendirdi. Otobüs firmaları talebi karşılamak için ek seferler koydu. CHP İzmir İl Başkanlığı da 102 bin 700 YTL harcayarak, 50 otobüsü ücretsiz kaldıracak.

Seçim maratonu otogarda başladı

Dün İstanbul Büyük Otogarı da çok hareketliydi. Oy kullanmak için tatillerini yarıda bırakanlar, kayıtlı oldukları illere gitmek isteyenler otogara akın etti. Seçimler dolayısıyla büyük hareketlilik yaşandığını belirten Türkiye Otobüs Federasyonu Derneği Başkanı Mustafa Yıldırım, “Firmalar kapasitelerini yüzde 40 artırdı. Geçen senelerde herkes tatil yörelerine akın ederdi, şimdi tatil yörelerinden dönüş var. 12 bin belgeli otobüsle yolcuları taşıyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious