Tatil edilen okullar son dakika - Okullar tatil mi 11 Aralık - Okullar yarın tatil mi?

Tatil edilen okullar son dakika - Okullar tatil mi 11 Aralık - Okullar yarın tatil mi?.8949
11.12.2013 / 00:46:21

Okullar yarın tatil edilecek mi? On binlerce öğrenci yarın okulların tatil edilmesini dört gözle bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Zaman'ın haberine göre İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Twitter'dan kendisine 'İstanbul'da tatil olacak mı' diye soran öğrencilere ilginç bir cevap verdi. Soğuk hava dalgası Türkiye'ye karla geldi. Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı İstanbul'u beyaza bürüdü. Öğrencilerin merak ettiği "Okullar tatil olacak mı?" sorusuna İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ilginç bir cevap verdi.

Vali Mutlu Twitter hesabı üzerinden  "Vali amca- kar-okul-tatil gibi birbirinden güzel sözcükleri sıralayan öğrencilere bende güzel bir sözcükle cevap vereyim. Galatasaray" diye yazarken "Dikkat : Geçen yıl okul tatilini duyurduğumuz twiti yeni habermiş gibi Rt edenler nedeniyle yanlış tatil haberleri yayıyorlar inanmayın." diye de uyarıda bulundu.

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı birçok il ve ilçede okulların tatil edilmesine neden oldu. İşte okulların tatil edildiği kentler;

Kilis'te akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle 11 Aralık çarşamba günü Valilik tarafından ilk, orta ve liselerde eğitim veren resmi ve özel okullarda eğitimi ara verildiği bildirildi. Kar yağışının geçe geç saatlerde şiddetini attırması bekleniyor. 

Samsun Valiliği il genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle 11 Aralık 2013 Çarşamba günü Alaçam ilçesindeki taşımalı eğitim yapan okullarda; 19 Mayıs ilçesinde ise Karagöl, Düzkoy, Kösedik, Kuşkayası ve Esentepe köylerindeki okullarda eğitime 1 gün ara verdi.

Çarşamba'da kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 12 Aralık Perşembe gününe kadar bir gün ara verildiği bildirildi. 

Karabük'te Safranbolu, Yenice ve Eflani ilçelerinde taşımalı eğitimin yapıldığı okullarda, Bartın'ın Ulus İlçesi'nde ise ilk ve orta dereceli okullar yarın bir gün süreyle kar yağışı nedeniyle tatil edildi. 

Elazığ Valiliği, meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda, Elazığ merkez ve ilçelerdeki bütün ilk ve orta dereceli okulların 11 Aralık Çarşamba günü tatil edildiğini duyurdu. Açıklamada, ayrıca kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli görevlilere 1 gün süreyle izin verildiği kaydedildi.

Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamada, Akkuş ilçesinde, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu hariç olmak üzere tüm okullar bugünden itibaren 3  gün, Çaybaşı ilçesinde, İlküvez beldesinde, Kapılı ve Göksu köyündeki okullar bugünden itibaren 2 gün, İkizce ilçesinde, Yoğunoluk, Devecik, Şenbolluk ve Kaynartaş beldelerindeki okullar yarından itibaren 2 gün, Gürgentepe ilçesinde, ilçe genelindeki tüm okullar yarından itibaren 2 gün, Korgan ilçesinde, ilçe genelindeki tüm okulların yarın  tatil edildiği bildirildi.

Tokat'ta eğitime kar engeli 

Tokat'ta merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullarda yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji'den alınan bilgiler doğrultusunda, kentte kar yağışının devam edeceği ve yollarda buzlanma oluşabileceği belirtildi.

Bu nedenle, il merkezine bağlı köy ve beldelerdeki okullarda eğitime yarın için ara verileceği ifade edilen açıklamada, il merkezindeki okullara taşımalı olarak gelen öğrencilerin ise yarın izinli sayılmalarının uygun görüldüğü kaydedildi.

İl merkezindeki okullarda ise eğitim-öğretimin devam edeceği
belirtildi.

Elazığ'da taşımalı eğitime ara

Elazığ kent merkezi ve bağlı köylerde ise taşımalı eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.

Elazığ Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda, kentte yarın yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları beklendiği belirtildi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle, il merkezi ve merkeze bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullarda taşımalı eğitime yarın ara verileceği kaydedilen açıklamada, taşımalı sistemden faydalanmayan öğrencilerin ise eğitime devam
edeceği ifade edildi.

Ordu'da eğitime ara verildi

Tüm yurtta olduğu gibi Ordu'da da devam eden kötü hava koşulları, yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. 

Havaların ısısının iyice düşmesiyle birlikte Ordu'da iç kesimlerde başlayan kar yağışı nedeniyle Akkuş ilçesinde 23, Korgan ilçesinde 10, Kumru ilçesinde 5 olmak üzere toplamda 38 köy yolu ulaşıma kapandı.

Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamada, Akkuş ilçesinde, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu hariç olmak üzere tüm okullar bugünden itibaren 3 gün, Çaybaşı ilçesinde, İlküvez beldesinde, Kapılı ve Göksu köyündeki okullar bugünden itibaren 2 gün, İkizce ilçesinde, Yoğunoluk, Devecik, Şenbolluk ve Kaynartaş beldelerindeki okullar yarından itibaren 2 gün, Gürgentepe ilçesinde, ilçe genelindeki tüm okullar yarından itibaren 2 gün, Korgan ilçesinde, ilçe genelindeki tüm okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Öte yandan, Ordu valiliği tarafından yapılan açıklamada, İl Özel İdaresi'nce, Akkuş, Korgan ve Kumru ilçelerinde kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açma çalışmalarının, 76 ekip ve 102 iş makinesi ile birlikte sürdürüldüğü ifade edildi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*