Tatilciler geç gelen karın keyfini Erciyes'te çıkardı

  • Giriş : 21.01.2006 / 00:00:00

Bu yıl kayak sezonunu geç açan Erciyes'te tatilciler 1 metreyi aşan karın keyfini kayak ve mangal yaparak çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'nin birçok yerinde etkili olan yağışlı hava Kayseri'de kar şeklinde yere düştü. Erciyes'te kar kalındığı 1 metreyi aştı. Önceki yıllara göre kayak sezonu geç açan Erciyes'te kar yağışına en çok tatilciler sevindi. Yurtiçi ve yurtdışından gelerek Erciyes'te kayak yapmayı tercih eden yüzlerce kayakçı güneşli havada kayak yapmanın keyfini çıkardı. Okulların da tatil olmasını fırsat bilen tatilciler, ailece Erciyes'i mesken tuttu.

Tatilcilerden bazıları kayak yaparken bazıları da mangalları ateşleyerek eğlenmeyi tercih etti. Erciyes'e tatil yapmak için Mersin'den gelen Sibel Şahin, ailece tatil yapmaya geldiklerini söyledi. Tatil için Erciyes'i gelmekle en iyi seçimi yaptıklarını belirten Şahin, "Çocuklarımızın tatillerini iyi değerlendirmeleri için Erciyes'te kayak yapmayı kararlaştırdık. 2 gündür buradayız. Kayak keyfini doyasıya yaşıyoruz." dedi.

Dedeman Erciyes Oteli İşletmecisi ve Erciyes Turizm Yatırımcıları Birliği Başkanı Faruk Güler, kar yağışıyla birlikte gelen rezervasyonlarla mutlu olduklarını söyledi. Kara göre yapılan rezervasyonların kar yağışıyla aktifleştirildiğini ifade eden Güler, "Kar kalınlığı kayak merkezinde 50 santimetreyi aştı.. Bu da tatilde olan öğrencilerin aileleriyle birlikte Erciyes'i tatil yapması getirdi. Geç de olsa iyi oldu." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious