Tatilcilerin dönüş çilesi

Tatilcilerin dönüş çilesi.13756
  • Giriş : 14.12.2008 / 15:15:00

Kurban Bayramı tatilini Ankara ve İzmir'de geçiren vatandaşların tatil dönüşü çileli başladı. Asker uğurlama törenlerine yakalanan tatilciler otobüslerde yer bulmakta zorlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Otobüs şoförleri ise otogara giriş çıkışlarda alınan ücretlerin yüksek olmasından şikayetçi oldu.

Renkli görüntülerin yaşandığı Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde (AŞTİ) bazı vatandaşlar bu durumdan şikayetçi olurken, bazıları ise asker uğurlama törenlerine katılarak, sevinç gösterilerine ortak oldu.

Kurban Bayramı tatilini Ankara'da geçiren vatandaşların dönüş çilesi başladı. AŞTİ'de yaşanan hareketlilik vatandaşların bir çoğunu çileden çıkartırken, asker sevkiyatına yakalanan vatandaşlar otobüs bileti bulmakta zorlandı. Asker sevkiyatı nedeniyle AŞTİ'de düzenlenen asker uğurlama törenlerinde renkli görüntüler yaşandı. Asker uğurlama törenlerine ortak olan bazı vatandaşlar, törenlere katılarak asker adaylarına destek oldu. Otobüslerin hareket saatinin yaklaşması ile birlikte otogarda yaşanan sevinç bir anda hüzne dönüşürken, otobüslerin aynı anda hareketi sırasında uzun kuyruklar oluştu.

Yaşanan hareketlilikten oldukça memnun olan otobüs şoförleri, otogara giriş çıkışlarda yaşanan sorunlardan şikayetçi oldu. Giriş çıkışlarda alınan ücretlerin yüksek olmasından şikayetçi olan otobüs şoförleri, 600 bin YTL'ye otobüs aldıklarını ancak otogara her giriş çıkışlarında 67 YTL ödediklerini belirttiler. Otogarda yaşanan hareketlilikten dolayı otogardan ayrılmakta zorluk çektiklerini belirten otobüs şoförleri, uzun süredir bu işi yaptıklarını ve her sene aynı sıkıntıyı çektiklerini ifade ettiler.

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yaşanan hareketlilik nedeniyle AŞTİ güvenlik görevlileri ve emniyet ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındı.

İZMİR'DE HAVALİMANI VE OTOBÜS TERMİNALİNDE YOĞUNLUK

İzmir'de 9 günlük bayram tatilinin sona ermesi ve askere uğurlama törenleri nedeniyle havalimanı ve otobüs terminallerinde yoğunluk yaşanıyor.

Alınan bilgiye göre İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda özellikle güvenlik ve bilet kontrol noktalarında uzun kuyruklar oluşuyor. Havalimanı yetkilileri, özellikle sabah saatlerinde yaşanan sıkışıklığın günün ilerleyen saatlerinde dağıldığını, akşam saatlerinde tekrar yoğunluk beklendiğini ifade etti.

Bu arada, kısa dönem askerler ve yedek subay adaylarının bir bölümünün birliklerine teslim olmak için havayolunu tercih etmesi sonucu giden yolcu departmanı, askere uğurlama törenlerine sahne oldu.

Havalimanında otopark ücreti ödemek istemeyen vatandaşların yol kenarına park etmesi nedeniyle gelen yolcu bölümü çıkışında uzun araç kuyrukları oluştu.

Öte yandan, İstanbul ve doğu illerinden uçak seferlerinin bir kısmı, bu bölgelerdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle yarım saat ile bir saat arasında gecikmeye uğradı.

-OTOBÜS TERMİNALİ-

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde de yoğunluk yaşanıyor.

Terminal yetkilileri, vatandaşların bayram tatili dönüşü için çoğunlukla son günü tercih ettiğine dikkati çekerek, askerlerin de birliklerine aynı dönemde teslim olması nedeniyle sıkıntılar yaşandığını ifade ettiler.

Otobüs şirketlerinin çok sayıda ek sefer koyduğunu belirten yetkililer, hava şartlarından dolayı aksayan bir seferin bulunmadığını ifade ettiler.

Öte yandan, İzmir Otobüs Terminali çıkışında vatandaşların araçlarını yol kenarına park etmesi ve bu bölgede trafik ışıklarının çalışmaması nedeniyle trafik akışında uzun süreli kesintiler yaşanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*