Tatilcilerin dönüş trafiği başladı

  • Giriş : 03.01.2007 / 00:00:00

Kurban Bayramı tatilinin son gününde Bolu Dağı ve Kaynaşlı gişelerinde tatilcilerin dönüşü nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bayram tatili nedeniyle tatil merkezlerine giden vatandaşların dönüşü ile D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde uzun araç kuyrukları oluştu. Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri, tatilcilerin dönüşü nedeniyle oluşan yoğunluk sonrası Abant kavşağı ve Abant gişelerinin çıkışında da yoğunluk yaşanıyor.

Bu arada Bolu Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik İstasyonu ekipleri, bayram tatilinden dönen sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Sürücülerin acele etmeden yollarında devam etmeleri gerektiğini kaydeden yetkililer, özellikle yakın takip ve hız konusunda daha duyarlı olmalarını isteyerek, yola çıkacak olan sürücülerin akşam saatlerine kalmamaları çağrısında bulundu.

Akşam saatlerinde yollarda oluşan gizli buzlanmaların kazalara neden olduğunu vurgulayan trafik ekipleri, ilerleyen saatlerde yoğunluğun artacağını belirterek, gerekli önlemleri alacaklarını kaydetti.

Öte yandan gişelerden geçişlerin ücretsiz olması nedeniyle otoyol gişelerindeki yoğunluğun en alt seviyelerde olduğu bildirildi.

YALOVA-TOPÇULAR
Yalova Topçular İskelesinde, ek feribot seferlerine rağmen, uzun araç kuyrukları oluştu.

Tatilini İstanbul dışında geçiren ve yakınlarıyla bayramlaşan vatandaşlar, Yalova ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlayan Yalova-Eskihisar arasındaki arabalı vapurlarla hizmet veren Topçular Vapur İskelesinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yoğunluğa karşı daha önceden tedbirini alan İstanbul Deniz İşletmeleri, arabalı vapur sayısını 11'e çıkardı.

Topçular Feribot İskelesi yetkilileri, yoğunluğun akşam saatlerinde daha da artacağını tahmin ettiklerini belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious