Tatilcilerin feribot çilesi

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

Tatilcilerin ve gurbetçilerin geri dönmesiyle Lapseki-Gelibolu İskelesi'nin bulunduğu bölgede kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hafta sonu olması nedeniyle yoğunlaşan araç trafiğinde Anadolu yakasından Avrupa'ya geçmek isteyen birçok vatandaş ve TIR sürücüsü öğlen güneşinin kavurucu sıcağında saatlerce Lapseki'den Gelibolu'ya geçmek için bekledi. Yaklaşık 1 kilometreyi aşan araç kuyruğunda araçlarında oturamayan vatandaşlar kendini ağaç gölgesine attı.

Bursa'dan gelip İstanbul'a gitmek için arabalı vapur kuyruğuna girdiğini belirten Mustafa Özcan, "Saat 13.00'da geldim buraya saat 15.00 oldu hala kuyruk bitmedi. Öğle sıcağında beklemek zorunda kalıyoruz. Yetkililerin bu konuya bir çözüm üretmesini ve bu insanları saatlerce bekletmemelerini istiyoruz." dedi.

Tatilci ve gurbetçi vatandaşların dönüşüne bir de TIR'ların eklenmesiyle 1 kilometreyi aşan araç kuyruğu nedeniyle trafik ekipleri yollarda bir takım önlem aldı. Karşılıklı iki arabalı vapurun çalıştığı Lapseki-Gelibolu arasında çalışan diğer özel Çardak Motor iskelesinde de durum aynı. Vatandaşlar okulların açılmasına yakın bir önlem alınmaz ise 1 kilometrelik kuyruğun 3-4 kilometreyi bulabileceğini bu sebeple yetkililerin takviye feribot koymalarını istediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious