Tatile geldi 9 yıldır ülkesine dönemiyor

Tatile geldi 9 yıldır ülkesine dönemiyor.16597
  • Giriş : 02.07.2009 / 23:56:00

O Bir Almanya vatandaşı.. Adı Thomos Hellmuth.. Mühendis.. 2. 5 yıldır İnegöl'de ikamet ediyor. Onu Almanya'dan buralara getiren ise ilginç bir hikâye…

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Thomos Hellmuth yaklaşık 9 yıl önce Eski Alman Generali olan babasını kaybetti. Alman vatandaşı Thomos Hellmuth babasının ölümünün ardından üzüntüsünü unutmak için Türkiye'ye tatile geldi.

13 Haziran 2001 tarihinde İpsala Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan Hellmuth ülkeye giriş işlemleri kayda geçmediği, kendi pasaport bilgileri ile sahte pasaport çıkarıldığı için 9 yıldan beri mücadele etmesine rağmen ülkesine geri dönüş yapamıyor.

Türkiye'de kaldığı süre içerisinde İstanbul'da tanıştığı İnegöllü genç kız Şöhret Özgeç ile evlenen ve bu evlilikten 3,5 yaşında Markus Can isminde bir çocukları olan Thomos Hellmuth yaklaşık 2,5 yıldır İnegöl ilçesinde Cuma Mahallesi Murat usta Sokak'ta ikamet ediyor.

Türkiye'ye gelmeden önce aylık geliri 9 Bin Euro'yu bulan Thomos Hellmuth şu anda çalışma izni olmadığı için iş bulamıyor. Geçimini güçlükle sağlayan ve çocuğuna bakmak zorunda olan Hellmuth zor şartlar altında yaşamaya çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*