Tatiller de çocuklara dikkat!

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Yaz ayının gelmesi, havaların ısınması ve okulların yaz tatiline girmesi, yetkilileri endişelendiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen yıl okulların yaz tatiline girmesi ile çok sayıda öğrencinin boğularak can verdiğini hatırlatan yetkililer, anne ve babaların dikkatli olmasını istedi.
Eğitim camiası, 2005-2006 eğitim ve öğretim sezonunun sonuna geldi. Milyonlarca öğrenciden bazıları yaz tatili için ailesiyle birlikte turistik yörelerde gezip eğlenme planları ve programları yaparken, bazıları ise elindeki imkanları kullanarak kendi çapında eğlenmeye ve koyuldu. Ders yılı stresini ve yorgunluğunu sahillerde gidermeyi planlayan öğrencilere dikkat edilmesini isteyen Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, boğulma olaylarının bu yıl yaşanmaması için ailelere büyük görevler düştüğüne dikkat çekiyor.

Belediye Evleri sahilinde bulunan Bandırma Vapuru'nun çevresini dolduran onlarca çocuk, karne gününü beklemeden saatlerce denizin tadını çıkardı. Bir sezon boyunca gece gündüz çalışıp yorulduklarını belirten öğrenciler, oynamayı ve eğlenmeyi hak ettiklerini kaydetti. Denizin ve kumsalın keyfini çıkaran çocuklar, ödev stresini denizde atmaktan mutlu olduklarını belirtti. Kocatepe İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Ahmet Sarıkaya, tatil boyunca denize gireceğini söyledi.

Tatilde sadece gezip eğlenmenin yanında kitap okuma tavsiyesinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Aydın, çocukların kültürel birim ve okuma alışkanlığı kazanması için çocukların tatilde en az 3'er kitap bitirmesi gerektiğinin altını çizdi. Çocukların yoğun bir sezon geçirdiğini hatırlatan Aydın, tüm çocukların iyi dinlenerek yeni sezona başarılı bir şekilde başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious