Tatlıses, hayranlarından özür diledi

Tatlıses, hayranlarından özür diledi.8647
  • Giriş : 09.05.2008 / 13:54:00

Türkücü İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa'da verdiği konserde hayranlarından neden özür diledi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜRKÜCÜ İbrahim Tatlıses, memleketi Şanlıurfa'da verdiği konserinde hemşehrilerini coştururken, 22 Temmuz seçimlerinde memleketinden bağımsız aday olacağını açıklayıp, sonradan vazgeçmesi nedeniyle de özür diledi.

Birecik İlçesi'nde 22'nci Kelaynak Çevre Festivali, İbrahim Tatlıses'in konseriyle sona erdi. Birecik Stadı'ndaki konseri yaklaşık 5 bin kişi izledi. Şanlıurfa'dan, ilçelerinden binlerce kişinin konseri izlemek için gelmesiyle stat doldu, taştı, tribünlerde yer kalmayınca, saha içerisine de izleyici alındı. Çoğu kişi de dışarıda kaldı.


Kazakistan Didar Halk Oyunları Topluluğu üyelerinin dans gösterisinin ardından konserine başlayan İbrahim Tatlıses, hemşehrilerinin yoğun sevgi gösterisiyle karşılaştı. Eski ve yeni albümlerinden türküler seslendiren Tatlıses, Kürtçe şarkı da söyledi. Tatlıses'in fotoğrafını çekmek, ona daha yakın olmak isteyen hayranları arasında zaman zaman izdiham yaşandı, polisler ve belediye görevlilerinin zamanında müdahalesiyle izdiham, kimse zarar görmeden önlendi.

Konseri'nde 22 Temmuz seçimine de değinen Tatlıses, memleketinden bağımsız milletvekili adaylığını açıklamak için geleceği gün, bu fikrinden vazgeçip, Genç Parti'den (GP) İstanbul Milletvekilliği için aday olduğu günü hatırlatarak, şunları söyledi:

"Biliyorsunuz, Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adayı olmak istedim, daha sonra bu kararımdan vazgeçtim. Bu nedenle hemşehrilerime özür borçluyum. Konsere gelen herkesten huzurlarınızda önce seçim zamanında sizleri ayaklandırdığım için, ayaklandırdıktan sonra bir basiret bağlantısından dolayı bağımsız milletvekili olmadım. Eğer aday olsaydım önce Allah'ın, sonra sizlerin sayesinde şimdi huzurlarınıza bir milletvekili olarak gelecektim. Sizleri yarı yolda demeyeyim de, çünkü hiçbir zaman Urfalı yarı yolda kalmaz. Önce sizleri ayaklandırdığım için kocaman bir özür diliyorum. Çünkü çok üzüldüm, üzüntümü de zaman zaman gördüğüm insanlara anlatmıştım. Birecik'i ve Birecikli'leri çok seviyorum, ilk kez sahneye burada çıkmıştım."

Seçim sonrası memleketine ilk kez gelen Tatlıses, konser sırasında sulama suyu projesi yapılmadığı için büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Suruçlulara da, "Her zaman yanınızda olacağım. Buradan tüm milletvekillerine projeyi gerçekleştirmeleri için çağrıda bulunuyorum. Bakın Fırat buradan geçiyor, Suruç 40 kilometre ötede. İbo şov programına yeniden başlıyorum. Suruç'a su gelene kadar İbo şovda sürekli çağrıda bulunacağım" dedi.

Birecik Belediye Başkanı DP'li Abdülkadir Yüksel, Tatlıses'e, süs amaçlı kullanılan el işlemeli bakırdan yapılmış paşa mangalı hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious