Tatlıses, siyaset sahnesine Cem Uzan ile çıktı

Tatlıses, siyaset sahnesine Cem Uzan ile çıktı.5153
  • Giriş : 12.06.2007 / 14:43:00

Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan, partisinin milletvekili adaylarını İstanbul’da tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Conrad Otel’de düzenlenen törene konuşan Cem Uzan, bekledikleri anın geldiğini belirterek, "Türkiye’nin AK Parti’den kurtulma zamanı geldi.
Hep birlikte çok sabrettik, çok mücadele ettik, çok ezildik ama yılmadık, hep dik durduk" dedi.
Uzan, 5 yıl önce "ders kitapları bedava olacak" dediğini, o zaman bunun eleştirildiğini ve ardından iktidarın bunu gerçekleştirdiğini anlatarak, gençlerin eğitimine katkıda bulunduğu için mutlu olduğunu söyledi.
Ayrıca "Gıdada KDV inecek" dediğini, bunun da iktidar tarafından gerçekleştirildiğini dile getiren Uzan, "Mazot 1 lira olacak.
Kamyoncumuz, otobüsçümüz, taksicimiz, minibüsçümüz, çiftçimiz ve tüm vatandaşlarımız, biraz nefes alacak. Emekliye 14 maaş verilecek. Bu ülkeye hizmet etmiş, bizleri yetiştirmiş olan büyüklerimiz senede 2 maaş ikramiye alacak. ÖSS ve harçlar kalkacak. Ben bu sözlerimin arkasına ismimi, namusumu ve şerefimi koydum. Başbakan olarak bunları ben yaparım" diye konuştu.
Cem Uzan, Türk kadını ve annelerinin kendileri için öncelikli olduğunu belirterek, "Her şeyden önce şehitlerimizin hesabı sorulacak" dedi.
İktidarları döneminde terörle mücadele konusunda yapacakları icraatları da anlatan Uzan, şunları kaydetti:
"Genç Parti iktidarında terörle mücadele konusunda içeride ve dışarıda gereken her şey yapılacak. Türk ordusu kayıtsız şartsız desteklenecek.
Terör bitirilecek. 23 Temmuz sabahı ’Ne mutlu Türküm’ diyen bir başbakan, ’Önce Türk Milleti’ diyen bir başbakan inşallah benimle gerçek olacak. Bu seçimde Genç Parti ve ben, Türkiye’de temiz ve namuslu insanların da seçim kazanacağını ispat edeceğim. 23 Temmuz sabahı, Genç Parti ile ezilenler iktidar olacak." Konuşmanın ardından, Uzan, GP İstanbul Milletvekili Emin Şirin ve İstanbul Milletvekili adayı İbrahim Tatlıses ile ayrıca kadın milletvekili adaylarıyla fotoğraf çektirdi.
Toplantıya katılan milletvekili adayları arasında İbrahim Tatlıses’in yanı sıra Müştak Ayvaz ve eski hakemlerden Serdar Çakman da yer aldı.

İBRAHİM TATLISES

Bu arada İbrahim Tatlıses, salona gelişinde gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
Seçimde bölgesinden oy patlaması beklediğini savunan Tatlıses, seçim çalışması sürecinde konserler vermeyeceğini de bildirdi. Tatlıses, "Dünden beri konuşuyorum, sesim kısıldı. Şarkı söylerken bu kadar yorulmuyorum" dedi.
Seçim çalışmalarına en kısa sürede başlayacağını anlatan Tatlıses, "Her şeyin önünde milletin birliği, beraberliği gelir. Onun dışında hiçbir şey düşünmüyoruz. Huzurlu yaşamı düşüyoruz, böyle cenazeli sayfaları değil..." diye konuştu.
Milletvekili seçilmesi durumunda sanat yaşamına son vermeyeceğini de kaydeden Tatlıses, "Bu bizim mesleğimiz. Burada meslek, orada millet için çalışacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious