Tatlıses de dolandırıcı kurbanı oldu

Tatlıses de dolandırıcı kurbanı oldu.8647
  • Giriş : 29.01.2008 / 11:08:00

Ünlü türkücüye hayali işyeri kiralamışlar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ses sanatçılığının yanında işadamlığını da götürmeye çalışan İbrahim Tatlıses dolandırıldı. Ünlü türkücü, Tatlıses Gıda Sanayi A.Ş. için kiralanan işyeri nedeniyle dolandırıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvurdu. M. Ali İşgar isimli şahıs, İbo'ya 40 bin YTL'ye hayali işyeri kiralamış...

İmparator'u dolandırdılar

İbrahim Tatlıses'e 15 bin YTL'ye hayali bir dükkan kiralayan M. Ali İşgar, İmparator'u toplam 40 bin YTL dolandırdı. Ünlü sanatçı, soluğu savcılıkta aldı.

Sonunda bu da oldu! Yalnızca sanat camiasında değil iş hayatında da yıllardır birçok branşta başarılara imza atan İbrahim Tatlıses'i de dolandırdılar. Ünlü sanatçı, kendi adını taşıyan Tatlıses Gıda Sanayi A.Ş. için kiralanan işyeri nedeniyle dolandırıldığı iddiasıyla mahkemeye başvurdu.

HAK ARIYOR
İbrahim Tatlıses'in avukatları, mahkemeye sundukları dilekçede davacı Tatlıses Gıda Sanayi A.Ş. ile davalı Mehmet Ali İşyar arasında 30 Mart 2007 tarihinde düzenlenen protokolle Sarıyer İstinye Mahallesi Bağlar Hilali Sokak Mevkii, 51 pafta 360 ada 51 parselde bulunan 5 bin metrekarelik mekanın aylık 15 bin YTL karşılığında kiralandığı belirtildi.

HİÇBİR BAĞ YOK
Davalı İşyar'a 15 bin TL'si nakit, 25 bin YTL'si çek olmak üzere toplam 40 bin YTL ödeme yapıldığını belirten avukatlar, bir süre sonra hem belediye hem de tapu kayıtlarında davalı Mehmet Ali İşyar'ın gayrimenkulün sahibi olmadığı gibi hiçbir bağının da bulunmadığını tespit ettiklerini belirtti. Avukatlar, müvekkillerinden 40 bin YTL alarak dolandıran İşyar'dan suç duyurusunda bulunma hakları saklı kalmak üzere faizleriyle birlikte bu alacaklarının tahsilini talep etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious