Tatlıses hakkında suç duyurusu

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Kusadası'ndaki Tatlıses Oteli'nin mermer işini yapan Rıza Tören, Halil İyigün ve Kamil Sekban ünlü türkücü İbrahim Tatlıses hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KUŞADASI'ndaki Tatlıses Oteli'nin mermer işini yapan Rıza Tören, Halil İyigün ve Kamil Sekban tarafından, geçen yıl ekim ayında, kendilerini beyinlerine kurşun sıkmakla tehdit ettiğini ileri sürdükleri ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'le, alacaklarını ödemediğini iddia ettikleri Doğtaş İnşaat yetkilisi Cafer Tayyar Kankat hakkında, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Otel inşaatını gezdiği sırada, Doğtaş İnşaat yetkilisi Cafer Tayyar Kankat'tan alacakları 47 bin 360 YTL'nin tahsilatı için İbrahim Tatlıses'ten yardım istediklerini belirten Rıza Tören, “Biz İbrahim Bey'den alacağımızı, emeğimizin karşılığını istedik. ‘Bize yardımcı ol’ dedik, tehdit ve küfürler yağdırdı. Doğtaş İnşaat yetkilisi Kankat'ın Kuşadası'ndaki birçok esnafa borcu var. Bizim 47 bin 360 YTL'lik alacağımızı da ödemedi” dedi.

İbrahim Tatlıses'in hemşehrisi, hem de çocukluk arkadaşı olduğunu söyleyen Halil İyigün de kendisine güvenip bir yıl emek verdiklerini belirterek, “İş bitti otel açıldı. Alacaklarımız verilmedi. Doğtaş Firması parayı İbrahim Tatlıses'in ödemesi gerektiğini söylüyor. Tatlıses, her yerde işçilikten geldiğini söylüyor. İşçi emeğinin ne olduğunu bilmesi gerekir. Emeğimizin karşılığını neden ödemiyor” diye konuştu.

Rıza Tören, Halil İyigün ve Kamil Sekban daha sonra, İbrahim Tatlıses'le Cafer Tayyar Kankat hakkında, tehdit edildikleri ve alacaklarını tahsil edemediklerini ileri sürerek Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious