Tatlıses iddiaları cevapladı

  • Giriş : 31.08.2006 / 00:00:00

Ses sanatçısı İbrahim Tatlıses bir mobilya firmasına verdiği çeklerin karşılıksız çıkmasıyla ilgili hakkında çıkan iddiaları yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sözkonusu mobilya firmasının anlaşma şartlarını yerine getirmediği için iki adet çekini ödemediğini kabul eden Tatlıses, taahhüt edilen sürede çalışmaların bitirilemediği için 1 milyon YTL zarara uğradığını öne sürdü.
Seyrantepe'deki Tatlıses Grubu binasında Doğtaş Mobilya'ya karşılıksız çek verdiği iddialarını yanıtlayan İbrahim Tatlıses, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kuşadası'nda yaptırdığı otelin iç dekorasyonuyla ilgili Doğtaş Mobilya ile anlaştığını belirten Tatlıses, "Anlaşmada otelin iç dekorasyonunun yapım bedelini 2 milyon 900 bin YTL olarak belirledik. Doğtaş belirtilen sürede çalışmasını tamamlamadığı gibi, anlaşmada '1. sınıf malzeme kullanılacak' ibaresi olduğu halde kalitesiz malzeme kullandı. Bu nedenle otelime gelen müşterilerime rezil oldum. Malzemelerin kalitesiz olması ve taahhüt edilen sürenin sonrasında çalışmanın yapılmasından dolayı 1 milyon YTL zarara uğradım. Maddi zararın önemi yok. Ancak manevi olarak büyük zarara uğradım. Bu yüzden çekleri ödemedim." dedi.

Gazetelerde "İbrahim Tatlıses borcunu ödemiyor" şeklinde yazıların çıktığına dikkat çeken Tatlıses, "Doğtaş'la 2 milyon 900 bin YTL'ye anlaştık. Ancak bilirkişi raplorlarına göre, Doğtaş'ın yaptığı işin değeri 2 milyon YTL civarında" dedi. Şimdiye kadar hiç ödeme yapmadığına dair iddiaları kabul etmeyen Tatlıses, bu zamana kadar sözkonusu firmaya 1 milyon 300 bin YTL ödemede bulunduğunu öne sürdü.

Borcuna her zaman sadık olduğunu kaydeden Tatlıses, "Ama onlar yaptıkları işe bilerek sahtekarlık kattılar. Benim kimsenin malında gözüm yok. Bu ticari bir konudur. Bunu magazinsel olarak algılamayın." dedi.

Öte yandan Tatlıses, çalışmanın taahhüt edilen zamanda bitirilemediği için firmanın kendilerine her gün için 25 bin YTL ödemesi gerektiğini iddia ederek bugüne kadar bu ödemelerin gerçekleşmediğini ve bununla ilgili kanuni yollardan haklarını arayacaklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious