Tatlıses ve Şebnem Kısaparmak'a ekran yasağı

Tatlıses ve Şebnem Kısaparmak'a ekran yasağı.13839
  • Giriş : 15.06.2007 / 09:30:00
  • Güncelleme : 15.06.2007 / 09:38:45

Milletvekili adayı olan türkücü İbrahim Tatlıses ile Kısaparmak'ın yaptıkları TV programları tehlikede.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

22 Temmuz seçimlerinde milletvekili adayı olan türkücü İbrahim Tatlıses ile Şebnem Kısaparmak'ın yaptıkları TV programları tehlikede.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), iki sanatçının diğer adaylara karşı haksız rekabet oluşturduğunu belirterek bu programlara yayın yasağı getirilmesini istedi. Konuyla ilgili rapor, Yüksek seçim Kurulu'na (YSK) gönderildi.

İbrahim Tatlıses atv'de, Şebnem Kısaparmak ise Kanal 7'de eğlence programı yapıyor. Tatlıses, siyasete Genç Parti'nin İstanbul adayı olarak girdi. Kısaparmak, Demokrat Parti'nin Kastamonu'da birinci sıra adayı. İki isim de listelerin açıklanmasından bu yana programlarını sürdürüyor. RTÜK, bir süredir bu programları seçim yasaklarının ihlal edilebileceği gerekçesi ile yakın takibe almıştı. Önceki gün gerçekleştirilen toplantıda konuyla ilgili raporlar değerlendirildi. Kurul üyeleri, söz konusu programların haksız rekabete yol açtıkları sonucuna vararak, Yüksek seçim Kurulu'na (YSK) bir rapor gönderdi. YSK'nın bu rapor doğrultusunda, iki ismin de seçim sonuçlanana kadar program yapmamaları yönünde karar vermesi bekleniyor. Radyo ve televizyon kuruluşlarına yönelik seçim yasakları mayıs ayında başladı. YSK, RTÜK tarafından, radyo ve televizyonların seçim yasaklarını ihlal edip etmedikleri konusunda düzenli olarak bilgilendiriliyor. Son olarak, CNN Türk, AK Parti'nin propagandasını yaptığı gerekçesi ile YSK tarafından 3 gün program durdurma cezası almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious