Tatlıses'in konserinde olaylar çıktı

Tatlıses'in konserinde olaylar çıktı.8647
  • Giriş : 16.08.2008 / 11:27:00

Konya'da sahne alan İbrahim Tatlıses'in konserinde olaylar çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KONYA'da Uyum Alışveriş Merkezleri'nin açılışına katılan İbrahim Tatlıses, yaklaşık 10 bin kişiye bir konser verdi.

Marketin açık otoparkında verilen konserde, büyük izdiham yaşandı. Topluluk arasında zaman zaman kavgalar çıkarken, baygınlık geçiren 5 kişi hastaneye kaldırıldı. Bayılan 1 kişi polis tarafından kalabalık arasından çıkarıldı. Ardından omuzlarda ambulansa taşındı. Tekerlekli sandalye ile İbrahim Tatlıses'in konserini izlemeye gelenler, ezilme tehlikesi atlattı. Polisin kurduğu barikat ile vatandaşlar arasında sıkışan tekerlekli sandalyeli engelliler, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polisler tarafından kurtarılarak, boş alana alındı. Halk arasında taşkınlık çıkaranlara Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti. Polisler tarafından yaka paça alınanlar, konser alanından uzaklaştırıldı.

İbrahim Tatlıses'in konseri sırasında, çocuklar sahne önünde toplandı. Bu sırada güvenlik barikatını aşarak sahneye çıkmaya çalışan 1 kişi İbrahim Tatlıses'in ayağına sarılırken, polis ve özel güvenlik tarafından uzaklaştırıldı. Bu sırada sahne önündeki bir çocuk da kargaşada ezilme tehlikesi geçirdi.

Yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan İbrahim Tatlıses, Konyalıları zaman zaman coşturdu, hüzünlü şarkılarıyla ise bazan ağlattı. Tatlıses'in Konyalı hayranları arasında yer alan türbanlı kızlar da şarkılarına eşlik etti. Bazı vatandaşlar, cep telefonunu açarak yakınlarına ünlü sanatçının şarkılarını dinletti. Sahneyi göremeyen bazı vatandaşların ağaçlara ve konser alanını gören evlerin çatısına çıktı. Ailesini kaybeden çocukları sahneye alan İbrahim Tatlıses, ailelere çocuklarını kaybetmesinden dolayı tepki gösterdi. Konserin sonuna doğru havai fişek gösterisi yapıldı. İbrahim Tatlıses konserini bitirdikten sonra da izdiham yine sürdü.

Sahneden inerek arabasına binen sanatçı, konser alanını terketmekte zorlandı. Tatlıses'in otomobili kalabalıktan dolayı 3-4 kez manevra yaparak tel örgüleri geçebildi. Bu sırada aracın etrafını çeviren vatandaşlar da Tatlıses'ten içeriden çıkmasını istedi. Araç kalabalığın içinde ilerlediği sırada konser alanını terketmek isteyenler ise ezilme tehlikesi geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*