Tatlıses'ten yola fosseptik çukuru

Tatlıses'ten yola fosseptik çukuru.8210
  • Giriş : 23.06.2008 / 19:13:00
  • Güncelleme : 23.06.2008 / 19:06:00

İbrahim Tatlıses’in, Bodrum’un Bitez beldesinde inşa ettirdiği Tatlıses Paradise Apart Otel’in 100 tonluk fosseptiğini Bergamut Caddesi kaldırımını kırarak açtırması tepkilere neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bitez Tabiat Varlıklarını Koruma ve Güzelleştirme Derneği üyeleri belediyeyi telefon yağmuruna tutarken, Tatlıses’in çukur için Bitez Belediyesi’nden izin almadığı ortaya çıktı.Belediye zabıtaları iki gün inşaat alanında zabıt tutarken, işçiler çalışmalarını sürdürdü. Otel yöneticilerinden Ali Sarpalı, “Otele yetmediği için takviye fosseptik yapıyoruz. Burası bizim arazimiz, belediyeden izin aldık” dedi. Tatlıses de tesisin katı atıklarını yandaki sitelerin bağlı bulunduğu kanalizasyona bağlamak için tüm girişimleri yaptığını, 60 bin YTL önerdiğini, ancak sonuç alamadığını belirterek şunları söyledi:

“Sonunda sezon sonuna kadar idare etmek için belediyeden sözlü izin aldım. Çukuru açtığımız yer bizim kamuya terk ettiğimiz alan. Ayrıca atıkların çevreye zararı olmaması için her türlü tedbiri aldım. Fosseptik çukurunu her gün boşaltacağız. Ayrıca çevredeki sitelerin fosseptikleri de benim bahçeme akıyor. Ancak bugüne kadar ben kimseyi şikâyet etmedim.”

Konuyu büyütmeye gerek olmadığını söyleyen Tatlıses, “Beklemediğimiz bir durumla karşılaştık, insanlar biraz daha anlayışlı olabilir. Sezon sonunda orayı iptal edip kent kanalizasyonuna bağlayacağım” dedi.

Bitez Belediye Başkanı Halil İbrahim Filis ise kendisini ziyarete gelen Tatlıses’e bu konuda izin vermediğini, bu nedenle belediye ekiplerinin kaçak, ruhsatsız ve projesiz yapılan çukur hakkında tutanak tuttuğunu belirterek, “Encümen para cezası verecek. Ayrıca Tatlıses hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Tatlıses tesisi yaparken bunu düşünmeliydi. Halktan gelen haklı tepkiler üzerine yasal işlemleri başlattık” diye konuştu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious