Tatvan Belediye Başkanı bayrağa sahip çıktı

Tatvan Belediye Başkanı bayrağa sahip çıktı.8359
  • Giriş : 03.07.2009 / 20:39:00

Bitlis'in Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, ''Türk bayrağını çok seviyoruz ve bayrağımızla hiçbir sorunumuz yok'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdullah Ok, makamında düzenlediği basın toplantısında, fuar açılışı sırasında meydana gelen olaylara, yanlış anlaşılmaların neden olduğunu savundu.

Bayrağı herkesten daha çok sevdiklerini belirten Ok, şöyle devam etti:

''İlçemizde yaşanan bu olay kesinlikle hoş değildi. Türk bayrağını çok seviyoruz ve bayrağımızla hiçbir sorunumuz yok. Bizim odamızda, belediyenin gönderi, direğinde ve açtığımız fuarın girişinde devasa Türk bayrağı var. Ayrıca fuar girişi dışında, fuarın farklı yerlerinde bayrağımızı asmış bulunuyoruz. Eğer böyle bir düşüncemiz olsaydı, buralara bayrak asmazdık. Türk bayrağında herkesten çok terimiz ve kanımız var. Bu ülkeyi sevmek demek, bu ülkeye hizmet etmektir. Fuarın açılışından bugüne kadar, Belediye ve fuarla ilgili ulusal ve mahalli basında yıpratıcı haberleri üzülerek takip ediyoruz. Bizler demokratik ortamda bir fuar açmak istedik.''

Tatvanlıların Türk bayrağından rahatsız olamayacaklarını vurgulayan Abdullah Ok, ''Ama bazıları, Türk bayrağı ve kutsallar üzerinden yükselmek, rant elde etmek istemekte. Bizler buna karşıyız. Tatvan ilçemizin yıpratılmaması için mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

Fuar etkinliklerinin devam ettiğini anımsatan Tatvan Belediye Başkanı Ok, fuarın canlanması ve ilçe ekonomisine daha çok katkı sunması için çalışmalarının süreceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*