Tatvan'da 3.9 şiddetinde deprem

Tatvan'da 3.9 şiddetinde deprem.12055
  • Giriş : 28.05.2009 / 17:49:00

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, gece 3.9 büyüklüğünde, hafif şiddetli deprem meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve deprem Araştırma Enstitüsüverilerine göre, merkez üssü Tatvan'a bağlı Reşadiye köyünde gece 3.9 ve 3.1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Tatvan ve çevresinde hissedilen deprem,vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.Tatvan Belediye Başkan Vekili M. Nasır Ölçer, yaptığı açıklamada, gece Reşadiye köyünde meydana gelen depremin Tatvan ve çevresindehissedildiğini, depremde cam ve mal kaybının olmadığını belirtti.

Depremin ardından özellikle köylerde yaşayan vatandaşların panikyaşadığını belirten Ölçer, bu nedenle çoğu vatandaşın geceyi dışarıda geçirdiğinisöyledi.Reşadiye köyündeki vatandaşlardan Fesih Yaşık, gece köyde iki kez depremhissettiklerini, sarsıntılar nedeniyle panik yaşadıklarını belirtti.Köydeki birçok kişinin geceyi dışarıda geçirdiğini ifade eden Yaşık,"Sarsıntının ardından dışarı çıktık. Uzun süre dışarıda kaldıktan sonra, tekrariçeri girdik. Saat 03.28 sıralarında ikinci kez sarsıldık. Tekrar dışarı çıktıkve çoğu köylü korkudan geceyi dışarıda geçirdi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*