Tavuğa ateş etti, kızını vurdu

Tavuğa ateş etti, kızını vurdu.5926
  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde, 32 yaşındaki Yılmaz Tilkioğlu, yakalayamadığı için sinirlendiği tavuğa av tüfeğiyle ateş ederken, kazayla işitme engelli kızı 11 yaşındaki Kader'i vurarak ölümüne neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay, geçen çarşamba günü öğle saatlerinde, Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde meydana geldi. Akşam yemeğinde yemek için bahçedeki tavuklardan birini yakalamaya çalışan Yılmaz Tilkioğlu, uzun süre uğraşmasına karşın hiçbirini başaramadı. Bunun üzerine sinirlenen Yılmaz Tilkioğlu, evdeki av tüfeğini alarak hışımla dışırı çıktı ve namlusunu yakalamayı başaramadığı tavuğa çevirdi.

Tavuğa nişan alıp, tetiğe basan Yılmaz Tilkioğlu, bu sırada henüz bebek olan kucağındaki kardeşiyle birlikte önünden geçen kızı Kader'i vurdu. Tüfekten çıkan saçmaların başına isabet ettiği Kader yere yığıldı. Bu sırada düşen kardeşi de yaralanladı. Babası tarafından önce Bozdoğan ardından da Nazilli Devlet Hastanesi'ne götürülen Kader, ameliyata alındı, ancak kurtarılamadı.

Gözaltına alınıp, hakkında soruşturma başlatılan baba Yılmaz Tilkioğlu, ‘öz kızını öldürmek’ ve ‘meskun mahalda ateş etmek’ suçlarından adliyeye sevkedildi. İfadesinde, “Tavuğa ateş ederken, önümde bir anda kucağında kardeşiyle Kader belirdi. Kızımın acısını hayatım boyunca yüreğimde duyacağım” diyen Yılmaz Tilkioğlu, nöbetçi mahkeme tarafından, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yaşamını yitiren Kader Tilkioğlu ise memleketleri, Muğla'nın Kavaklıdere İlçesi'nde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious