TAYAD'lılar, açlık grevinde!

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyeleri, cezaevlerinde tecrit uygulandığını iddia ederek 1 günlük açlık grevine başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İkitelli Cemevi önü, Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi ve Kağıthane Nurtepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen açlık grevine çok sayıda TAYAD'lı aile katıldı. Sabah saat 10:00 ile akşam saat 18:00 saatleri arasındaki açlık grevini aileler sazlı sözlü gerçekleştirmeye başladı.. Temsili olarak hazırladıkları hücrelere 15'er dakika arayla giren aileler yakınlarının hissettikleri duyguları yaşamaya çalışıyor. "Tecridi kaldırmak için açlık grevindeyiz" pankartıyla seslerini duyurmaya çalıştıklarını dile getiren TAYAD dernek yetkilisi Yeliz Kılıç, Amaçlarının tecritin kaldırılmasını sağlamak ve ölüm orucunda bulunan yakınlarına destek vermek olduğunu dile getirdi.

Hücre tipindeki temsili yere giren TAYAD'lı bir üye ise, F tipi hapishanelerde kalan arkadaşlarının yaşadıkları duyguları biraz olsun anlamaya çalıştıklarını ve içlerinden geçen duyguları hazırladıkları bir deftere yazdıklarını ifade etti.

Öte yandan bir grup TAYAD'lı da, Nurtepe Sokullu Caddesi üzerinde açlık grevi başlattı. TAYAD'a üye yaklaşık 20 kişilik grup, F-Tipi ceza evlerini protesto etmek için açlık grevi yaptı. Grup, 'Tecriti Kaldırmak İçin Açlık Grevindeyiz', 'Tecrite Son', 'Tecriti Öldürün' gibi dövizler açarak, F-Tipi ceza evlerini protesto etti.

Öte yandan sabah saat 10.00'da başlayan açlık grevinin, akşam saat 18:00'e kadar süreceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious