TAYAD'dan İsrail'e kınama

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

TAYAD Samsun Şubesi üyeleri, ABD'nin Irak'taki katliamının ardından önce Filistin'i sonra da Lübnan'ı kana bulayan İsrail'i protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çiftlik Caddesi Süleymaniye Geçidi'ne gelen toplanan 7 TAYAD üyesi, İsrail ve ABD'nin Ortadoğu'da yaptığı katliamı protesto etti. "Filistin Halkı Yanlız Değildir" yazılı pankart açan dernek üyeleri, daha sonra da slogan attı. Basın açıklamasının ardından 5 dakika oturma eylemi yapan Tayadlılar, daha sonra da olaysız bir şekilde dağıldı.
İsrail'in Lübnan'a saldırmasının ardından tepkiler büyüyor. TAYAD Samsun Şubesi üyeleri, Ortadoğu'daki İsrail gerginliğine karşı protosto gösterisi yaptı. Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı gösteride parkart açıp slogan atan gençler, daha sonra da basın açıklaması yaptı. TAYAD aileleri adına basın açıklamasını okuyan Hacer Örgülü, Ortadoğu'daki gerginliğin ve katliamın sebebinin Amerikan politikaları olduğunu söyledi.

ABD'nin Irak'a götürdüğü 'Demokrasi'nin İsrail devletince Ortadoğu halkları üzerine yağdırıldığını dile getiren Örgülü, "Irak'ta Afganistan'da Filistin'de ve Lübnan'da halkların üzerine bombalar yağarken, ülkemizde işbirlikçilerine verdikleri emirlerle katliamlarını sürdürüyorlar. İstanbul'da avukat Behiç Aşçı ve Adana'da Gürcan Görüroğlu, ölüm orucuna başlayarak bu politikalara karşı duruyor. Bizler de daha fazla insan ölmeden bu sorunun çözülmesi, tecridin kaldırılması için beşer günlük süresiz açlık grevi sürdürüyoruz. Bu direniş, Filistin halkının, Lübnan halkının ve Irak halkının direnişidir. " dedi.

Basın açıklamasının ardından 5 dakika oturma eylemi yapan Tayadlılar, bir süre daha slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious