Tayfun İçli'nin adaylığı CHP'nin kararını değiştirmedi

Tayfun İçli'nin adaylığı CHP'nin kararını değiştirmedi.19556
  • Giriş : 20.08.2007 / 11:44:00
  • Güncelleme : 20.08.2007 / 12:01:38

DSP'nin Eskişehir milletvekili Tayfun İçli'yi aday göstermesi, CHP'nin kararını değiştirmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek,ilk tur oylaması bugün yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimi için DSP'nin Eskişehir milletvekili Tayfun İçli'yi aday göstermesinin, partisinin seçime katılmama kararını değiştirmeyeceğini söyledi. 

Özyürek, CHP'nin Kayseri milletvekili Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki tavrını daha önce açıkladığını ve bunda bir değişikliğin söz konusu olmadığını söyledi.

Özyürek, MHP ve DSP'nin aday göstermeleri konusunda ''her parti dilediği kararı alma özgürlüğüne sahip. Ancak görünen o ki üçüncü turda sonuç alma şansı olan aday Sayın Gül'dür. Onun dışındaki adayların seçilme ihtimalinin olmadığı görülüyor'' değerlendirmesini yaptı.

Genel seçimler öncesinde de aday olan Gül'ün, yeniden aday gösterilmesinin ''dayatma'' olduğunu savunan Özyürek, ''Geçmişte yaptığı laik demokratik cumhuriyete ters düşen değerlendirmeleri bilinen Gül'ün, Cumhurbaşkanı olmasını kabul edemeyeceğimizi ve bu dayatmayı protesto için oylamaya katılmayacağımızı açıklamıştık. Bu yöndeki kararlılığımız devam ediyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious