Tayland'da 8 eş zamanlı patlama

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Tayland'ın güneyinde bulunan Müslüman nüfusun yoğunlukta olduğu 3 şehirden biri olan Yala'da bu sabah saatlerinde 8 yere eş zamanlı bombalı saldırı düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Polis yaptığı açıklamada, 6 araba galerisi ile 2 motor galerisine yapılan saldırıda 13 kişinin yaralandığını belirtti. Saldırıları değerlendiren Yala Ticaret Odası Başkanı Poj Paiboonkasemsoothi, bombalı saldırılarla ilgili olarak kendisine yakın zamanda uyarılar yapıldığını, özel sektörde yatırım yapan şirketleri bilgilendirdiğini açıkladı.
Patlamaların ardından bölgede güvenlik önlemleri arttırılırken, bazı bankaların ciddi önlemler alacakları yönde açıklamalar yapıldı. Banka yetkililerinin darbe öncesi yaşanan banka önlerindeki eş zamanlı saldırı cinsinden bir saldırıdan korktukları sanılıyor.

Şehirde ayrıca aynı saatlerde bazı budist tapınaklarına saldırılar düzenlendi ve bazı tapınaklar yakıldı. Yaşanan olaylarda 2 kişi hayatını kaybederken, olaylardan endişe duyan budist vatandaşlar bölgeyi terketmeye başladı. Şu ana kadar yüz civarında budist vatandaşın bölgeden ayrıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious