Tayland'da dolu fırtınası: 2 ölü

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Tayland’da meydana gelen dolu fırtınası 2 kişinin ölümüne, 500 evin ağır hasar görmesine neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bangkok Post gazetesinin haberine göre, Cuma gecesi çıkan şiddetli dolu fırtınası iki eyaleti vurdu. Pinpon topu büyüklüğünde doluların düştüğü fırtına yüzünden binlerce metrekarelik meyve bahçeleri kullanılamaz hale geldi.

Darn Makam Tia bölgesinde Budistlerin katıldığı resmi bir tören sırasında devrilen büyük bir ağaç iki kişinin ölmesine neden oldu. Ağaçtan dökülen Hindistan cevizleri yüzünden tören alanındaki köylülerin bir kısmı yaralandı. Ülkenin kuzeyindeki Chiang Rai eyaletinde de büyük dolu taneleri 500 kadar eve ağır hasar verdi.
Başkent Bangkok’un 130 kilometre batısındaki Kanchanaburi eyaletinde şiddetini arttıran rüzgar ve yağmur çeşitli bölgelerde onlarca ağacı yerinden sökerek, evlerin ve diğer binaların hasar görmesine sebep oldu. Çok sayıda elektrik direğinin yıkılması yüzünden şehir ve kasabalar karanlıkta kaldı. Ülkede en çok ziyaret edilen yerlerden birisi olan Kwai Nehri üzerindeki bazı köprüler yıkıldı.

Meteoroloji Departmanı yetkilileri ülkenin kuzeyindeki fırtınaların bir süre daha devam edeceğini, bölge halkının alarma geçmesi gerektiğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious