Tayland'da yangın: 100 ev kül oldu

Tayland'da yangın: 100 ev kül oldu.12987
  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta dün akşam saatlerinde çıkan yangında yaklaşık 100 evin bulunduğu bir mahalle tamamen kül oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Klong Toey bölgesindeki yaklaşık üç dekarlık bir alan üzerine kurulu olan mahallecikte dar gelirli insanların kaldığı kulübe tipi evler bulunuyordu. Yangının kaynağının bir mobilya mağazası veya mahallenin girişindeki işçilerin kaldığı geçici bir barınak olduğu ileri sürülüyor.

Sokakların çok dar olması sebebiyle itfaiye araçlarının, otomobillerin bile giremediği mahallede itfaiye ekipleri söndürme çalışmaları yapamadı. Çalışmalara katılan 30 itfaiye aracı yangının daha da büyümesini engellemeye çalışsa da, yangının yanında bulunan Elektrik İdaresi'ne ait bir park alanındaki 20 araç da yandı.

Yangında can kaybı ve yaralanma olmadı. Şanslı olanların bazıları ev tapuları veya motosikletleri gibi önemli eşyalarını ve belgelerini kurtarabilse de alevlerin çok çabuk yayılması sebebiyle mahallede kalanların çoğu sadece kaçabildi.

Bangkok Belediye Başkan Yardımcısı Wallop Suwandee evsiz kalanların barınması için hemen bir çadır mahalle kurulduğunu ve yangından mağdur olanlara yardımların süreceğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious