Tayland'ın darbecisi halktan özür diledi

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Tayland'da darbe ile yönetime gelen General Sonthi Boonyaratkr The Nation'a verdiği röportajda "darbeden dolayı oluşan rahatsızlıktan ötürü" halktan özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kendisinin yapı olarak insanlara verdiği en ufak sıkıntılardan bile çok rahatsız olduğunu ve böyle durumlarda kendinden alt rütbeli dahi olsa onlardan özür dilediğini belirten Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkanı Sonthi, darbden dolayıda oluşmuş olabilecek sıkıntılardan dolayı halktan özür diledi.

Röportajda ayını zamanda darbenin geçmişini anlatan komutan, daha önceden devrik başbakanı uyardığını ve gerekirse darbe yapacağını söylediğini aktardı.

Devrik Başbakanla aralarında büyük bir güvensizlik sıkıntısı yaşandığını belirten Sonthi, en son yaptıkları Burma gezisinde adamlarına uçağa gizli olarak bir adet silah koymalarını emrettiğini ve askeri elbisesi ile gelmesi gerektiği söylenmesine rağmen herhangi bir olayda dikkati üzerine toplamamak için sivil giyindiğini söyledi. Sebebini kendisinin de tamamen bilmediğini söyleyen Sonthi, kendisini devrik başbakan döneminde hep tehlike altında hissettiğini açıkladı.

Şu anda ulusal güvenlik komusyonu başkanlığına getirilen Sonthi, devrik başbakan taraftarlarının ülkenin kuzeyinde bazı broşürler dağıtarak yeni hükümete karşı bir başkaldırma hareketi yapmayı düşünüyor olabildiklerini belirtirken, devrik başbakanı ülkeye dönmemesi konusunda tekrar uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious