Tayyip Erdoğan, Bahçeli'ye yüklendi

Tayyip Erdoğan, Bahçeli'ye yüklendi.8429
  • Giriş : 05.07.2007 / 19:00:00
  • Güncelleme : 05.07.2007 / 20:16:32

Erdoğan, Bahçeli'ye göndermelerde bulundu. Gündemde 'ip' vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kimileri gırtlaklarını yırtarak meydandan ip atıyor, kimileri ip atlıyor. Bunları yapanlar da var. Bu ülkede kimin ip attığını, kimin ip atladığını bilirsiniz. Bu ipe ihtiyacı olanlara da söylemek lazım: Bu arada medya da bunların kirli çamaşırlarını da çıkarıyor, aslında bu kirli çamaşırlarına da ip lazım zaten. Bunlar da bir yıkanıp temizlensin" dedi.

Erdoğan, partisince Bolu Kardelen Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Türkiye’yi karanlık bir tünelden çıkardıklarını ifade eden Erdoğan, borsada 50 bini yakalayacaklarını söylediklerini, ancak CHP ve bazı akademisyenlerin "Başbakan şaşırdı" dediklerini kaydetti. Borsanın 50 bini yakaladığını belirten Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
"Şurada bazı olaylar geçirdik. O olayları yaşamammış olsaydık şu anda bu rakam daha ilerideydi. Niye? İş bilenin, kılıç kuşananın. Biz piyasadan geliyoruz. Bunlar hayatlarında iki koyun gütmemiş. Bunların akıl hocaları da yanlış. Kılavuzu karga olanın... Olay bu, maalesef...
Şimdi ileri hedefleri arzuluyoruz. İnşallah, bu ileri hedeflere başarılı bir şekilde yakalayacağız ama Türkiye’de hala içine kapanık bir rejim arzusu içinde olan bir CHP gibi, maalesef yanlış mantıklar var. İşte bunları gördük. Bunlar attığı zaman mangalda kül bırakmazlar. Bu beyler hükümet oldukları zamanda memleketimizi nasıl on, yirmi yıl geriye götürdüler hep beraber gördük." "Benim burada özellikle sizlere söyleyeceğim bir şey var" diye devam eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kimileri gırtlaklarını yırtarak meydandan ip atıyor, kimileri ip atlıyor. Bunları yapanlar da var. Ülkede kimin ip attığını, kimin ip atladığını bilirsiniz. Bu ipe ihtiyacı olanlara da söylemek lazım: Bu arada medya da bunların kirli çamaşırlarını da çıkarıyor, aslında bu kirli çamaşırlarına da ip lazım zaten. Bunlar da bir yıkanıp temizlensin. Ne zaman? 22 Temmuzda."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious