Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olmayacak!

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Esengün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmayacağını iddia ederek "O yolda özellikleri olan birini ortaya koyup Cumhurbaşkanı seçecekler" diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Esengün, "461 katrilyon borç yapıldı, 200 katrilyon faiz ödendi. Kazanan vatandaş değil banka patronları oldu. Telekom, Tüpraş sessizce satıldı. Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesiminden medet umulur hale gelindi. Bunlar sessiz devrimdir." dedi.

2007 yılının hükümetin görevde kaldığı 4 yıldan daha iyi geçmeyeceğini belirten Esengün, hükümetin 4 yıl millet için çalışmadığını iddia ederek, "Seçime bir yıl kaldı. Şimdiye kadar çalışmadığınız millet için çalışın. Yoksa size sandıkta hesabı sorulacak." diye konuştu.

Esengün, AK Parti içinde demokrasi olmadığının son olarak yapılan kongrede de ortaya çıktığını belirterek Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak, "AK Parti'de genel başkan diktası var. Kimin Cumhurbaşkanı olacağınakar vermek zor. Ancak korkaklık ve ürkeklik içindeki politikalarına bakılırsa bir takım çevrelerle uzlaşma içine gidecekler ve liberal yapılı, o yolda özellikleri olan başka birisini aday gösterip seçecekler. Başbakan Cumhurbaşkanı olmayacak." dedi.

Anketlere göre AK Parti'nin oyunun yüzde 26 çıktığının hatırlatılması üzerine Esengün, "Şimdi o oranda bir oyu bulurlarsa öpüp başlarına koysunlar" değerlendirmesini yaptı. Esengün, Papa'nın Cumhurbaşkanının daveti hükümetin desteği ile Türkiye'ye geleceğini belirterek, parti olarak gelmesini istemediklerini bunun içinde Çağlayan Meydanında miting yaparak kamuoyunun dikkatini çekeceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious