Tayyip Erdoğan için kırmızı alarm

Tayyip Erdoğan için kırmızı alarm.9970
  • Giriş : 24.06.2007 / 14:50:00
  • Güncelleme : 24.06.2007 / 14:56:06

Başbakan'ın miting yapacağı alanda olağanüstü önlem alındı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Adıyaman'da düzenleyeceği miting için güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı. Emniyet Müdürlüğü, Başbakan'ın havaalanından miting alanına geliş güzergahında çöp konteynerlerini bile kaldırdı.

Miting alanında sabah saatlerinden itibaren tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Miting alanına açılan yollar ise trafiğe kapatıldı. Sabah saatlerinden itibaren İstiklal Caddesi, Turgut Reis Caddesi (Bulvar ile Fevzi Çakmak Caddesi arası), Sakarya Caddesi (Emniyet Müdürlüğü önü ile Harhar meydanı arası), Fevzi Çakmak Caddesi (Turgut Reis Caddesi ile Sakarya Caddesi arası) Sait Ağa Caddesi, Eski Halep yolu (Uzay 2 kavşağı ile 45 numaralı sokak arası) Atatürk Bulvarı (Dursun Çavuş Kavşağı ile Vilayet Kavşağı arasında bulunan yan yol) trafiğe kapatıldı. Ayrıca, Mehmet Akif, Turgut Reis ve Ali Taşi mahallelerinde bulunan birçok sokakta trafiğe kapatıldı.

Emniyet Müdürlüğü, belirtilen cadde ve sokaklara araç parkına da izin vermedi. Miting alanında ise Başbakanlık korumalarının talimatları doğrultusunda güvenlik önlemleri alınıyor. Çevrede bulunan boş binalara kimsenin çıkmasına izin verilmezken miting alanına giren vatandaşların üzerleri didik didik arandı. Havanın çok sıcak olmasına rağmen miting alanı olarak belirlenen Sakarya Caddesi üzerindeki alanı vatandaşlar doldurmaya başladı. Mitingde Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül halka hitap edecek.

Başbakan Erdoğan, miting sonrası KÖYDES Projesi kapsamında yapılan 28 içme suyu ile 10 yol, sanat yapısı ve köprü açılışını Merkez Mustafa Yücel Özbilgin İlköğretim Okulunda gerçekleştirilecek. Başbakan toplu açılış töreninde, Kahta Eskitaş İlköğretim Okulu, Kahta Girne İlköğretim Okulu, Kahta Şeyhbaba İlköğretim Okulu, Merkez Börgenek İlköğretim Okulu, Merkez Atakent İlköğretim Okulu, Tut Devlet Hastanesi, Gölbaşı Adliye Sarayı'nın yanı sıra Belediye kurdelesini keserek açılışını yapacak. Başbakan buradaki açılışların ardından Diyarbakır'a geçerek buradaki mitinge katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious