Tayyip Erdoğan "mahalle baskısı" iddialarını yanıtladı

  • Giriş : 17.12.2007 / 00:06:00

Başbakan Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin olarak "Bizim kültürümüz, mahalle dayanışmasını getirir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, partisinin Sosyal İşler Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezince ikincisi İzmir Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Nesiller Buluşuyor" etkinliğine katıldı.

Erdoğan, Türk milletinin adeta bir kubbenin tuğlaları, bir temelin taşları gibi bir birine dayandıkça daha fazla sağlamlaşan bir yapıya sahip olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Millet olarak gücümüzü bu dayanışmadan alıyoruz. Bizim inancımız da kültürümüz de bunu görmek mümkün. Çünkü biz yaradılanı yaradandan dolayı seven bir anlayışın mensuplarıyız. Birbirimizden uzaklaşmamızı besleyecek kuşak çatışmasından ziyade, diyalog ortamı için çalışmalıyız."

MAHALLE DAYANIŞMASI

Manevi değerlerin, Türk toplumuna kattığı önemli zenginlikler olduğunun bilinmesi gerektiğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz bayram günlerini tatil günü olarak değil, büyüklerin ellerini öpmeye gittiğimiz günler olarak öğrendik. Mahalle vardı. Mahalle baskısı yok, mahalle dayanışması vardı. Çünkü bizim kültürümüz mahalle baskısını değil, mahalle dayanışmasını getirir. İşte onun için biz o günlerin arayışındayız ve biz sizlere güveniyoruz. İşte sizler onun güzel bir numunesini oluşturuyorsunuz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious