Tayyip Bilal Erdoğan ses kaydı mı? - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ses kaydı - Arka arkaya Bilal Erdoğan ses kaydı

Tayyip Bilal Erdoğan ses kaydı mı? - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ses kaydı - Arka arkaya Bilal Erdoğan ses kaydı.15123
01.03.2014 / 13:57:51

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen telefon görüşmesi dakika dakika kaydedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Twitter'da ve Youtube'da açılan bir hesaptan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili bir ses kaydı yayınlandı. Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ikinci bir ses kaydı daha yayınlandı.

Bu ses kayıtlarında da Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'la işadamlarından gelen parayı konuştukları, 10 milyon doları beğenmedikleri ve Erdoğan'ın oğluna "bırak hiç alma, kucağımıza düşecekler" dediği iddia ediliyor., Erdoğan, ses kayıtlarının montaj olduğunu ifade ediyor.

Ses kaydı 17 Aralık gününe ait. Videolarda birden fazla telefon görüşmesinin kayıtları var. Telefon görüşmesinde Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan'a Ankara'da olduğunu söylüyor. Ancak görüşmenin yapıldığı saatlerde Erdoğan'ın Şeb-i Aruz töreni için Konya'da olduğu biliniyor.

Kimileri kayda "sahte" yaklaşımın da bulunsa da azımsanamayacak büyüklükte bir grup, ses kaydının gerçekliğine inandı bile. Şimdi Başbakan Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

Ses kaydını "kapatılma" endişesi gereği yayınlamıyoruz. Basın özgürlüğünün olduğu yeni yıllarda yine bu sayfalarda görüşmek dileğiyle!

İŞTE SES KAYDINA İLK TEPKİ!

TAYYİP ERDOĞAN SEÇİM ŞARKISI:Tayyip Erdoğan dinleme listesini yorumladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Star ile Yeni Şafak gazetelerinde çıkan dinleme listesi ile kısa bir açıklama yaptı.

Başbakan Erdoğan dinleme listesi ile ilgili kurmaylarına yaptığı ilk değerlendirmede “Beni ve cumhurbaşkanını dinleyen bir yapı söz konusu bu bile mit yasasının ne kadar önemli olduğunu bir kanıtı ayrıca dinleme listesi bununla da sınırlı değil yeni listeler de çıkabilir.” dediği belirtildi.


Sultanbekov: Tayyip bugün var yarın yok!

AK Parti'nin seçim şarkısı büyük tartışma yarattı. Sanatçı Arslanbek Sultanbekov 'Dombra'nın anonim olmadığını belirterek, "1997 yılında ben yazdım. Şarkı bütün Türk halkına aittir. Ama şarkının siyasete karışmasına karşıyım" dedi. AK Parti'nin önceki gün Ankara Arena Spor Salonu'nda seslendirilen yeni seçim şarkısı olarak 'Dombra'nın seslendirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren tarihçi Prof. Dr. Abdulvahap Kara, “Kazak Türkleri olarak gurur duyduk. Dombra Kazakların milli çalgısı. Türkiye gündemine gelmiş oldu. Dombra'nın yeri kazaklar için büyüktür. Gündeme gelen Dombra, artık Kazakların, Ortaasya bölgesinin değil tüm Türk dünyasının bir sembolü olacak" diye konuştu. Abdulvahap Kara, yakın zamanda Dombra kurslarının açılacağını da söyledi.

"AMA DOMBRA ŞARKISI HALK ŞARKISIDIR"

Sanatçı Arslanbek Sultanbekov CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada 'Dombra'nın anonim olmadığını ve seçim şarkısı olarak seslendirilmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "1997 yılında ben yazdım. Şarkı bütün Türk halkına aittir. Ama şarkının siyasete karışmasına karşıyım. Halk şarkısı olduğunun söylenmesi üzücü. Tayyip bey siyasetçidir. Bugün vardır yarın yoktur. Ama Dombra şarkısı halk şarkısıdır. Bu noktaya gelmesinden dolayı iki gündür uyuyamıyorum" diye konuştu. Dava açacak mısınız? şeklindeki soruya Arslanbek Sultanbekov, "Avukatlarım ile görüşeceğim. Sonrasında Türkiye'ye gelip basın açıklaması yapacağım" diye yanıt verdi.

"BESTENİN DE MÜZİĞİN DE KENDİSİNE AİT OLDUĞUNU İLK KEZ DUYUYORUM"

Sanatçı Uğur Işılak da CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada "Biz bugüne kadar anonim bir beste olarak biliyorduk. Fakat söz, Arslanbek Sultanbekov'a aittir diye veya 'Dombra' adını da bu esere, onun koyduğunu düşünüyorduk. Müziğin tamamen bir Kafkas ezgisi olduğunu düşünerek yola çıktık. Çevredeki bilgiler de hep bu yöndeydi. Sadece biz böyle düşünmedik. Meydanlarda da farklı sözlerle uyarlanmış bir eser. Bugüne kadar da herhangi bir şey çıkmadı. Bugüne kadar dava açılmadıysa anonim olduğunu düşündük.


 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*