Tayyip Erdoğan vaatlerde bulundu

Tayyip Erdoğan vaatlerde bulundu.8429
  • Giriş : 17.06.2007 / 23:03:00
  • Güncelleme : 17.06.2007 / 23:08:22

Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa'da gelecek dönem için vaatte bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halen inşaatı devam 280 bin konut olduğunu belirterek, ''Bunların 140 binini sahiplerine teslim eder hale geldik'' dedi.

Erdoğan, Şanlıurfa Valiliğini ziyaretinin ardından Başbakanlığa ait otobüs ile Akabe Mahallesi'ne geldi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen 2 bin 194 konut ve sosyal donatıların anahtar dağıtım töreninde konuşan Erdoğan, TOKİ'nin yaptırdığı konutlarla Şanlıurfa'da adeta yeni bir şehir kurulduğunu belirtti.

TOKİ'nin yaptırdığı konutların çevresinde geçmişte inşa edilen konutların da bulunduğunu anımsatan Erdoğan, ''Ama burada yapılan konutlarla diğerlerinin mukayesesini siz yapacaksınız. AK Parti iktidarında yapılan konutların durumu ne, öncekilerin durumu ne? Ancak bunu yeterli görmüyoruz. Bazı eksiklikler var. TOKİ Başkanına söyledim. Bunların bir kısmı çevreyle ilgili. Ayrıca stabilize olan yolların sıcak asfalt ile bir an önce kaplanması lazım'' diye konuştu.

TOKİ'nin, Akabe Mahallesi'nde 2 bini aşkın konutu sahiplerine teslim ettiğini bildiren Erdoğan, bunların içinde 72 ve 120 metrekarelik konutların bulunduğunu, artık 140 metrekarelik konutların da inşa edildiğini ifade etti.

Şanlıurfalıların TOKİ konutlarına ilgisine işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

''Geçenlerde 520 konutun spor salonunda Vali'nin (Yusuf Yavaşcan) iştirakiyle kura çekilişini yaptık. Bu konutlara 3 bini aşkın vatandaş müracaat etti. Bu neyi gösteriyor? TOKİ güven veriyor. AK Parti'nin verdiği güvenle. Arzumuz buydu, bugünleri görmek nasip oldu. Allah'a hamdolsun.''

''HALKA HİZMET''

Başbakan Erdoğan, ''Bizim insanımıza da insanca yaşanacak imkanları getirmek görevimizdi'' diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Şu anda inşaatı devam 280 bin konut var. Bunların 140 binini sahiplerine teslim eder hale geldik. Hedef İnşallah önümüzdeki dönemde bunu 500 bine çıkarmak. Türkiye'yi, şehirlerimizi değiştirerek buna ulaştıracağız. Çünkü bu şehirler, modern, çağdaş olacak. Biz nasıl tarihte örneksek, yeniden örnek olacağız. Onun için ben özellikle Şanlıurfa'da bulunan bu konutlarla bir gerçeği yakaladığımız için çok mutluyum. Sizleri bir arada, coşku içinde görmek beni, bakan arkadaşlarımı ve milletvekillerini mutlu etti. Gelecek daha güzel olacak. Hiç endişe etmeyin. Benim sizden istediğim, durmak yok. Yola devam ama kiminle, sizlerle bir arada. Çünkü bu iktidar, sizin iktidarınız. Biz gücümüzü sizden ve Allah'tan alıyoruz. Halka hizmeti hakka hizmet biliyoruz. Sonuna kadar da buna devam edeceğiz.'' Daha sonra bazı konut sahiplerine anahtarlarını teslim eden Erdoğan, yapımı tamamlanan ve bir süre sonra yolcu trafiğine açılması planlanan Şanlıurfa GAP Uluslarası Havaalanı, Uçaksavar ve İpekyolu köprülü kavşaklarının ortak açılışını da yaptı.

Törene, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve vatandaşlar katıldı.

SULAMA KANALINDA KAYBOLMUŞTU

Bu arada birkaç gün önce sulama kanalına düşerek, kaybolan Hüseyin Can'ın (11) yakınları tören alanına gelerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediklerini belirtti.

Atatürk Barajı'nın suyunu Harran Ovasına taşıyan DSİ'ye ait sulama kanalının suyunun kapatılması gerektiğini, aksi halde cesede ulaşamayacaklarını dile getiren Can'ın yakınları, Başbakan'ın talimatıyla Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüştü.

Aileye konuyla ilgileneceği yönünde söz veren Fakıbaba, konuyu DSİ yetkililerine ileteceğini ve suyun kapatılmasını sağlayacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious