Tayyip Erdoğan'ın eski arkadaşları ona hala reis diyor

Tayyip Erdoğan'ın eski arkadaşları ona hala reis diyor.20797
  • Giriş : 20.01.2008 / 23:44:00

Bu reis, aynı zamanda tarihimizdeki önemli reislerden de bir tanesi. Uluç Reis gibi, Barbaros Reis gibi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ordu'da AK Parti İl Gençlik Kolu Toplantısı'na geçildi.

80'Lİ YILLARDAKİ REİSİMİZ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, burada yaptığı konuşmada; "Bugün çok önemli bir gün. Partimizin gençlik kollarının seçimi için bir araya geldik. Bizim partimizde çok genç bir parti. Bugün bu genç parti, ülkenin de Dünya'nın kaderini şekillendiriyor. Bu son derece önemli.

Buradaki konuşmalar beni 80'li yıllara götürdü. O zamanlar İstanbul'da başımızda bir reis vardı. Bu reis, şu anda ülkenin ve Dünya'nın kaderine önemli katkılarda bulunuyor ve şekillendiriyor." dedi.

ULUÇ REİS, BARBAROS REİS ve TAYYİP REİS

"Bu reis, aynı zamanda tarihimizdeki önemli reislerden de bir tanesi. Uluç Reis gibi, Barbaros Reis gibi. Onunla çok önemli çalışmalar yaptık." diyen Güler, "Reisler öyledir, tayfalarıyla birlikte hareket eder, hırçın dalgalarla mücadele ederler, birlikte yelkenleri, kürekleri, dümenleri kontrol ederler. Reislerin iyi fırtınalı denizlerde belli olur. Bizde o fırtınalı denizlerde birlikte çalışma imkanı bulduk.

O çileli ömür zaman zaman hapishanelere kadar uzandı, zaman zaman O'ndan muhtar bile olmaz dendi ama hepsi teker teker oldu ve çok şükür bu ülkeyi birlikte yönetiyoruz. Bizde O'nu izliyoruz." diye konuştu.

EN BÜYÜK REİS BİZİM REİS

Güler, " Ben Reisimizle, pek çok gezimizde beraber oldum. Ülkelerin Cumhurbaşkanları ve Başbakanları ile nasıl çalışmalar yaptığını ve nasıl temsil ettiğini gördüm. O bizim için ayrı bir motivasyon oldu. Onun için de bizim reis en büyük reistir diyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious