Tayyip Erdoğan'ın sözleri muhalefetten tepki gördü

Tayyip Erdoğan'ın sözleri muhalefetten tepki gördü.11164
  • Giriş : 20.10.2007 / 23:27:00

Erdoğan'ın, ''Yapılacak birşey varsa, parlamento çatısı altına gelirsin yaparsın'' sözleri tepki gördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün akşam Kanal 24'de yayınlanan "Ankara Masası" programında canlı yayına katılan Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan, ''Şimdi bir defa terörist silahı bırakacak. Silahı bırakacak, şehirli olacak. Dağı terkedecek" dedi. Erdoğan, terör örgütü PKK'nın silahı bırakmasını istedi.

Başbakan, "İnanıyorum bu kararı verebildiği anda aileleriyle beraber onlar da bölge de huzuru yakalayacak" dedi ve Meclis'i adres gösterdi.

Erdoğan, ''Yapılacak birşey varsa parlamento çatısı altında gereken birşey varsa yaparsın siyasetle gereken olur'' diye konuştu.

Başbakan'ın sözlerine dair, CHP ve DSP, "Teröristin yeri Meclis değil, cezaevi" derken, MHP'li Ertuğrul Kumcuoğlu da "Daha ne kadar gelecekler, yetmedi mi 20 tanesi" dedi.

DSP lideri Zeki Sezer, ''Başbakan teröristen bu sorunun çözümünü onun iradesine teröristin iradesine bırakırsa vah ki bize vah.. Başbakan sorunun çözümü için gerekli güvenlik ve sosyal tedbirleri alsın" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek de "Böyle davetle filan olmaz. Kaldı ki dağdaki terörist suçluysa suç işlemişse onu Meclis'e değil, hapishaneye davet etmek gerekir" dedi.

CNN TÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious