Taziyeler kabul edilmedi!

Taziyeler kabul edilmedi!.17997
  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Van’ın Edremit İlçesi’nde dün gece uğradığı silahlı saldırıda ölen Van eski Milletvekili Mustafa Bayram’ın yeğeni Ahmet Bayram, ilçede toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cenazeye katılanlara kısa bir konuşma yapan Mustafa Bayram, yeğenine karşı yapılan saldırıyı hain bir pusu olarak değerlendirerek, “Kimse taziyemize gelmesin, taziyemiz yoktur'' dedi.

Bölgede ölen bir kişinin ardından başsağlığı kabul edilmemesi, olayın kan davasına dönüştüğü şeklinde yorumlanıyor.

Van’ın Edremit İlçesi’nde dün gece Van eski Milletvekili Mustafa Bayram’ın yıllar önce ölen ağabeyi Bozo'nun oğlu olan 38 yaşındaki Ahmet Bayram, evinden çıktığı sırada saldırgan veya saldırganlar tarafından açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi. Olay yerinde ölen 3 çocuk babası Bayram’a yapılan otopside vücuduna 8 kurşun isabet ettiği belirlendi. Bayram, bu sabah saatlerinde Edremit Yeni Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından, ilçe merkezinde toprağa verildi.

Yeğeninin kurşunlanarak öldürülmesinin ardından büyük üzüntü yaşayan Van eski Milletvekili Mustafa Bayram, cenaze namazının ardından camiye gelenlere kısa bir konuşma yaptı. Olaydan büyük üzüntü duyduklarını dile getiren Bayram, “Bu saldırı ailemize yönelik hain bir pusudur. Bu bizi üzmüştür, olayı kınıyoruz. Taziyemiz yoktur, taziyemize gelmeyin. Buraya gelerek bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

KAN DAVASINA DÖNÜŞTÜ

Yeğeni öldürülen Mustafa Bayram’ın taziye kabul etmemesi, olayın kan davasına dönüştüğünü gösteriyor. Bölgede, ölen bir kişinin ardından taziyelerin kabul edilmemesi kan davasına dönüştüğü şeklinde yorumlanıyor. Ölen kişinin taziyesi, ancak karşı taraftan birinin öldürülmesinin ardından kabul ediliyor. Eski milletvekili Mustafa Bayram, Van’da 7 Temmuz 2004 günü, uyuşturucu kaçakçılığından gözaltında alınan oğlu Hamit Bayram’ın Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’nde gözaltındayken baskın yapılarak kaçırılmasıyla gündemi gelmişti. Olayın azmettiricisi olarak yargılanan ve bir süre cezaevinde kalan Bayram, daha sonra tahliye edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious