Taziyeye giden ailelerin evleri soyuldu

Taziyeye giden ailelerin evleri soyuldu.13643
  • Giriş : 02.05.2008 / 16:58:00

Van'da farklı 2 ailenin taziyelere gitmesini fırsat bilen hırsızlar, karşılıklı dairelerden 35 bin YTL tutarında nakit para ve ziynet eşyası çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Kazım Karabekir Caddesi Çağdaş 1. Sokak üzerinde bulunan Nurtaşı Apartmanı B Blok 7-8 nolu daireler hırsızlar tarafından soyuldu.

Tunç ve Aslanoğlu ailerinin ikamet ettiği 4 kattaki karşılıklı iki daireyi takibe alan şebeke, iki ailenin de taziyelerinin olmasını fırsat bildi.

Tunç ailesi taziye için Ağrı'nın Patnos ilçesine giderken Aslanoğlu ailesi de Van merkezde bulunan taziyeye katıldı. Kapıcının alışverişe gitmesini değerlendiren hırsızlar binaya girdi.

Asansör yerine merdiverleri 4. kata kadar çıkan hırsızlar ilk olarak Aslanoğlu ailesine ait 7 nolu daireye kapı kilidini kırarak girdi. Direkt yatak odası kısmına giden hırsızlar odanın altını üstüne getirdi.

Odada bulunan 5 bin YTL civarında nakit olmak üzere 15 bin YTL'lik ziynet eşyasını çaldı. Bu daireden çıkan hırsızlar hemen karşısında bulunan Tunç ailesinin ikamet ettiği 8 nolu dairenin çelik kapı kilidini kırarak eve girdi.

Bu dairede de yatak odası kısmına geçen hırsızlar oda içerisinde yaptıkları aram sonrası 12 YTL civarında ziynet eşyası ve 3 bin YTL nakit parayı alarak evden çıktı. Evden çıktıktan kısa bir süre sonra dersane öğrencisi olan kızlarının eve gelmesiyle birlikte Tunç ailesi soyulduğunu anladı.

Olay yerine çağrılan ekipler karşı dairenin de soyulduğunu fark etti. Her 2 dairede parmak izi çalışması yapan ekipler daha sonra ayrıldı.

Taziyelerden geri dönen aileler, evlerinde yaptıkları arama sonrası sakladıkları bütün birikimlerinin gitmesiyle yıkıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious