Tazminat değil, müebbet isterim

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

Bahçelievler'de rögardan kanalizasyona düşerek hayatını kaybeden Dilara Dumrul'un annesi Songül Dumrul, tazminat istemediklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dumrul, ''gerçek suçlunun, firma ya da kişinin müebbet hapisle cezalandırılmasını'' istediklerini söyledi.

''Haklı durumdayken haksız duruma düşmemek'' için iyi avukatlar bulmak gerektiğini ifade eden Dumrul, ''Barolardan avukatlar arıyorlar, 'davayı bize verin' diye. Bakacağız. Faili kimse bulunsun ve gerçek suçlular yakalansın istiyoruz. Tazminat değil, gerçek suçlunun, firma ya da kişinin müebbet hapisle cezalandırılmasını istiyoruz'' diye konuştu.

Dumrul, bir çok siyasi parti temsilcisinin arayıp kendileriyle ilgilendiğini kaydederek, ''Tam seçim döneminde kullanılmak da istemiyoruz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da kendilerini arayıp çok ilgilendiğini ifade eden Dumrul, Erdoğan'ın, televizyonları açtığı zaman ''yüreğinin burkulduğunu ve görüntüleri izleyemediğini'' belirttiğini ve elinden geleni yapacağı sözünü verdiğini bildirdi.

Songül Dumrul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da ziyaretlerine geleceğini belirterek, Topbaş'a karşı bir saygısızlıklarının olamayacağını söyledi.

Çocuklarıyla birlikte psikologa gittiklerini kaydeden Dumrul, ''Çocuklarımın sağlığı için okullarını değiştirmeyi düşünüyoruz. Servan'da hiper aktivite var. Beni görünce daha çok etkilenir diye doktor bana da üzülmememi tavsiye etti'' diye konuştu.

-OLAY GÜNÜNÜ ANLATTI-

Anne Songül Dumrul, küçük kızının hayatını kaybettiği olayı da anlatarak, ''Rögar biraz daha eğimli yapılsaydı kızım suya değil de betonun arasında kalabilirdi. Yapılarımızı bilinçsizce yapıyoruz'' dedi.

Tek vicdan azabının kızının elini sıkıca tutamamak olduğunu ifade eden Dumrul, ''Karton yerine hiç değilse biraz daha kalın bir madde koysalardı o esnada yakalardım yeniden kızımı. Öyle ki hemen kayıp düştü elimden'' diye konuştu.

Anne Dumrul, kızı Dilara'nın zeka seviyesinin çok yüksek olduğunu da ifade ederek, gazetelerdeki fotoğrafının ise reklam ajansında kayıtlı olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious