TBB Kuddusi Okkır'ın ölümünü inceliyor

TBB Kuddusi Okkır'ın ölümünü inceliyor.10491
  • Giriş : 11.07.2008 / 12:55:00

Türk Tabipleri Birliği (TTB), ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan iş adamı Kuddusi Okkır'ın, tahliyesinin ardından hayatını kaybetmesiyle ilgili inceleme başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TTB'den yapılan açıklamada, Genel Sekreter Dr. Eriş Bilaloğlu'nun dün Kuddusi Okkır'ın eşi Sabriye Okkır ve avukatı Devrim Taş ile görüştüğü belirtildi.

Görüşmede, Sabriye Okkır'ın, ''eşinin sağlık problemlerinin tutuklandıktan yaklaşık 8 ay sonra başladığını'' belirterek, bu süreçte yaşadıklarını aktardığı kaydedildi. Okkır'ın, ''Eşinin yaşadıklarına adalet mekanizmasından kaynaklı sorunların temel oluşturduğunu düşündüğünü ve konunun 'hekim ihmali' noktasına indirgenmemesi konusunda duyarlılığı bulunduğunu'' ifade ettiği belirtildi.

Sabriye Okkır'ın avukatı aracılığıyla verdiği dilekçede, 18 Nisan 2008 tarihinden başlayarak, geçen süreçte ihmali bulunanlar var ise gereğinin yapılmasını talep ettiği bildirildi.

TTB açıklamasında, basında yer alan haberler nedeniyle, Kuddusi Okkır'ın ölümüyle ilgili İstanbul, Edirne ve Tekirdağ Tabip Odalarının inceleme yapacağı, tespitlerin daha sonra ortak bir rapor haline getirilerek kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*