TBMM, Maliye Tasarruf Genelgesine ne kadar uyuyor?

TBMM, Maliye Tasarruf Genelgesine ne kadar uyuyor?.21368
  • Giriş : 06.09.2007 / 17:38:00

"TBMM, Maliye Tasarruf Genelgesine ne kadar uyuyor?" haberine TBMM'den yanıt geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca, TBMM'de, 212'si kadrolu, 89'u geçici olmak üzere 301 hizmetli personelin çalıştığını bildirdi.

Koca, bir gazetede yer alan ''TBMM, Maliye'nin Tasarruf Genelgesine Ne Kadar Uyuyor?'' başlıklı haber üzerine, yazılı açıklama yaptı.

TBMM'de temizlik hizmeti yürüten hizmetli personelin tamamının, İç Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görev yaptığına işaret eden Koca, bu birimde 212'si kadrolu, 89'u geçici olmak üzere 301 hizmetli personelin çalıştığını bildirdi.

Koca, Mecliste, TBMM Başkanı, Başkanlık Divanı ve milletvekillerinin makam hizmetlerinin, hizmetli kadrosundaki elemanlarca sağlandığını belirterek, bu personelin, sadece temizlik hizmeti ile değil, makamlara verilen hizmet ile de görevli olduğunu vurguladı.

Özel sektörde ve kamu kurumlarında, temizlik hizmetinin hizmet alımı yoluyla
sağlandığına dikkati çeken Ali Osman Koca, ''TBMM'deki temizlik ihtiyacının da mevcut kadrolar ile karşılanması olanağı ortadan kalktığından, ihtiyaç duyulan destek için, gerekli teknik donanım ve eğitimli elemanlara sahip, profesyonel bir firmadan faydalanılması planlanmıştır'' dedi.

''ELEMAN AÇIĞI BULUNAN YERLERDE GÖREVLENDİRME''
TBMM Genel Sekreteri Koca, TBMM'nin güvenliği açısından, firma elemanlarıyla ilgili genel bilgi toplama işlemlerinin TBMM Koruma Müdürlüğünce yapıldığını ifade ederek, her personelin, sabıkasızlık ve arşiv araştırması belgesinin alındığını kaydetti.

Kadrolu personelde uygulandığı gibi güvenlik soruşturması işlemlerinin de
başlatıldığını belirten Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

''Söz konusu firma elemanları, TBMM'nin genel alanlarında görevlendirilmiş
olup, diğer temizlik hizmetleri halen kadrolu personelimiz tarafından
yürütülmektedir. Firma elemanlarının çalışmaya başlamasıyla, kadrolu personel kurum içinde eleman açığı bulunan yerlerde görevlendirilmiştir.''

Koca, temizlik hizmeti alımı için düzenlenen ihalenin ilan edildiğini,
ihaleye 28 firmanın katıldığını, kazanan firma ile sözleşmenin ise 25 Temmuz
2007'de yapıldığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious