TBMM Başkanı Arınç'a suç duyurusunda bulunuldu

  • Giriş : 02.07.2007 / 23:48:00
  • Güncelleme : 02.07.2007 / 23:54:23

GP milletvekili adayı emekli Albay Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

GP Kayseri ikinci sıra milletvekili adayı emekli Jandarma Kıdemli Albay Bekir Kök, Kayseri’de mitinge katılan TBMM Başkanı Bülent Arınç hakkında, ‘tarafsızlık’ ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bekir Kök, Kayseri Adliyesi’ne avukatı Murat Alımcı, GP İl Başkanı Veli Ulaş ile yönetim kurulu üyeleriyle birlikte geldi. Kök, Anayasa’nın 94'üncü maddesinin son fıkrasında, ‘Meclis Başkanı veya vekilleri, mensubu bulundukları partinin siyasi faaliyetlerine veya grup toplantılarına katılamaz’ hükmü bulunduğunu söyledi. Kök, şöyle konuştu:

“TBMM Başkanı Bülent Arınç, partisinin düzenlemiş olduğu Kayseri Mitingi’ne katılarak, Anayasa’nın ilgili maddesini kuralsız demokrasi oyunu oynayıp, ihlal etmiştir. Siyaset yapılacaksa, sahip olduğu kimliği çıkararak yapmalı, bu şekilde meydanlara çıkmalı. Siz 75 milyon insanı temsil eden TBMM’nin başkanısınız. TBMM başkanları hiçbir siyasi partinin çalışmalarına katılamaz. Bu suçtur, biz de bu suçu duyurmak için geldik.'' GP İl Başkanı Veli Ulaş da Cumhurbaşkanı vekili konumunda da olan TBMM Başkanı Arınç’ın mitinge katılarak, seçmene kurumsal baskı oluşturduğunu ve siyasi tarafsızlığını kaybederek, suç işlediğini kaydetti. Konuşmaların ardından milletvekili adayı Kök ve avukatı Murat Alımcı, adliyeye girerek, Arınç hakkındaki suç duyurusunu içeren dilekçeyi cumhuriyet savcılığınına verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious