TBMM Başkanı Bülent Arınç Manisa'da

  • Giriş : 29.05.2007 / 12:41:00

Arınç, vefat eden Hilaliye Eğitim Vakfı Başkanı Şahin Yılmaz'ın cenaze törenine katılmak üzere Manisa'da.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BMM Başkanı Bülent Arınç, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde vefat eden Hilaliye Eğitim Vakfı Başkanı Şahin Yılmaz'ın cenaze törenine katılmak üzere Manisa'da.

Adnan Menderes Havalimanı'ndan Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar'ın makam aracı ile Akhisar'a hareket eden Arınç, Manisa çıkışında Mustafa Işıkal'ın sahibi olduğu Işıkal Mobilya Mağazasında bir süre dinlendi.

Arınç, Akhisar Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, Kaymakam Mustafa Çek, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve vatandaşlarca çiçekle karşılandı. Arınç, burada 3 yaşındaki Buğra Erdem'i sevdi.

Daha sonra Kaymakam Mustafa Çek'i ziyaret eden Arınç, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Şahin Yılmaz'ın ölüm haberini üzüntüyle öğrendiklerini ifade etti. Arınç, ''Şahin Yılmaz Hocaefendi'nin cenaze merasiminde bulunmayı istedik. Çok eski dostane bir tanıdığımdı. Akhisar'a yaptıklarını saysak bitmez. Sevenlerine, hizmet ettiği camiaya ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum'' dedi.

Arınç, Akhisar'ın Yayakırıldık köyünde bir süre önce, akli dengesi yerinde olmayan bir kişi tarafından çıkarılan yangında 7 evin yandığını anımsatarak, Kaymakam Mustafa Çek ve Akhisarlılara geçmiş olsun dileğini iletti. Arınç, Akhisar Çağlak Festivali'nde bulunamadığını belirterek, festivalin ilçeye çok şeyler kazandırdığı bilgisini edindiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious