TBMM Başkanı Bülent Arınç: Terörü yok etmeye kararlıyız

  • Giriş : 08.06.2007 / 13:59:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç: "Terörü yok etmeye kararlıyız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arınç, "Terör olaylarının devam etmesi ve pek çok cana mal olması, şehitlerimizin acısı bizi fevkalade üzmektedir" dedi.

TBMM Milli Saraylar Dairesi Başkanlığınca restore ettirilen Yalova’nın Termal ilçesindeki tarihi "Yaveran Köşkü"nün açılışına katılan Arınç, tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Irak’ın kuzeyine asker gönderilmesi içen TBMM’den teskere çıkarılması yönünde Meclisin olağanüstü toplanıp toplanmayacağını sorması üzerine Arınç, terörün çok acı bir olay olduğunu vurguladı.

"TERÖRÜ YOK ETMEKTE KARARLIYIZ"
"Terör olaylarının devam etmesi ve pek çok cana mal olması, şehitlerimizin acısı bizi fevkalade üzmektedir" diyen Arınç, şöyle konuştu:
"Terörle sürekli mücadele ediyoruz. Terörle baş etmeye çalışıyoruz. Ve terörü yok etmekte kararlıyız. Bu kararlılığımız, Meclis olarak da hükümet olarak da güvenlik güçleri olarak da devam ediyor. Bu konudaki son gelişmeleri takip ediyoruz. Sayın Başbakan ve Sayın Genelkurmay Başkanı’nın açıklamalarını da biliyoruz. Bu konudaki kararlılığı teyit eden ve mevzuat içerisinde neler yapılabilecekse onu yapmayı amaçlayan konuşmalara benim ilave edeceğim bir husus yok. Kaldı ki Sayın Genelkurmay Başkanı, ’siyasi irade gerekli’ diyerek eskiden de söylemiş olduğu konuya temas ediyor. Bu konu doğrudan TBMM’yi ilgilendirmez. TBMM olarak biz hükümetten herhangi bir talep gelirse bu talebi değerlendirebileceğimizi ve hatta anında değerlendirebileceğimizi söylemiştik. Şu anda Meclise yönelik bir talep olduğunu duymadım. Şu anda her şey kendi yetki sorumluluk çerçevesinde devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious